2017.02.02 #Taisyklės

Turbūt nuo mažens niekad taip ir nenaudojau instrukcijų rinkinėdamas savo Lego rinkinius ar pajungdamas įvairius elektroninius prietaisus. Taisyklės kaip kuriais atvejais apriboja kaip mes mąstome, ką mes patys galime sukurti iš savęs, o įtikėdami jomis neįžvelgiame kažką naujo, kas gali padėti mums tobulėti ir atrasti save. 

 

asa.PNG

Gerai pamenu dailės mokytoją vidurinėje mokykloje, kuri stipriai laikėsi taisyklių. Ir jei norėdavai gauti gerą pažymį turėdavai laikytis kiekvienos linijos, šešėlių, spalvos ir kitų aspektų piešdamas piešinį ir pamenu kaip su kiekviena pastaba ir taisykle kaip krisdavo mano motyvacija kažką improvizuoti ir priešintis tam, ką sakė mano pačio intuicija. Tačiau jos dėka supratau, jog pats pažymys - tik dar viena kito sugalvota taisyklė. Tad pradėjau taisykles laužyti. Ilgainiui rodant piešinius savo tuometiniams bendraminčiams jie pradėjo sakyti, jog piešiniai geriau atrodydavo, negu bet kuris kitas, kuris turėjo tobulą 10.

Mokytojos aš niekad neįtikinau. Bet užtat buvau patenkintas savo prastu dailės pažymiu ir savo pačio piešiniais. Tai išmokė labai vertingos pamokos, nepasiduoti, tobulėti ir bandyti įrodyti tai ką tu jauti, kas tavo manymu yra teisinga. Ilgainiui ieškodamas savo autentiško aš visada atrasi žmonės kuriems tave priims ir galėsi pats priimti save. Tačiau kiekviena linija nubraukta kitomis rankomis vargu ar leis atrasti tuos žmones, tuo labiau atrasti savo pačio autentiška versija.

#Taisyklės