Tobulėjimas

Atidėliojimas

Visi esame susidūrę su atidėliojimu. Dažnai sugalvojame atidėlioti svarbius darbus, o laiko jiems tinkamai atlikti taip beveik niekada ir nelieka. Ankščiau atidėliojimas man buvo ganėtinai didelę problema, kuomet vietoje darymo tai kas man iš tiesų padėtų ateityje iššvaistydavau savo laisvą laiką(Ir laiką kuris turėtų būti paskirtas darbui) žiūrėdamas serialus, filmus, žaisdamas žaidimus ir t.t. Kuomet laiką, skirtą darbui, pakeiti pramoga – tada ir įvyksta atidėliojimas. Tad kaip nugalėti šį įprotį ir jį pakeisti?

1. Identifikuok ką tau reikia padaryti – Atidėliodami, mes nesusimąstome apie darbą, stengiamės apgauti protą, jog jis ne toks sunkus, galiu jį padaryti kitą dieną ir toliau žiūrim serialą... Paskutinė diena – O velnias, tai kur kas daugiau negu galvojau! Tada per naktį geriame bidonus kavos ir galiausiai jei paruošiame, paruošiame vidutinišką darbą geriausiu atveju. 
Kad įveiktume atidėliojimą reikia suprasti visą savo darbo paveikslą. Suprask darbo kriterijus, suprask ko reikalauja ir kokie tavo darbo tempai, kad galėtum padaryti gerą darbą laiku.

2. Darbo padalinimas – Kaip valgai maistą? Jeigu bandysi suvalgyti vienu kąsniu didžiulį cepeliną, na tikiuosi, jog neužspringsi, tačiau jeigu yra didžiulis darbas kaip jį įveikti? Kaip ir cepeliną taip ir darbą – kąsniais. Turint didžiulį darbą išnarpliok jį iki mažiausių užduočių. Jeigu per metus turi parašyti 300psl. knygą, tai atrodo kaip sunki užduotis. Tačiau metus laiko, parašyti po vieną puslapį per dieną, atrodys kur kas lengviau ir turėsite kur kas daugiau motyvacijos tikslui pasiekti.

3. Venk visko kas blaško tave – Prieš darydamas svarbų darbą ar rašydamas straipsnį visada susitvarkau kambarį arba bent stalą. Kuomet Steve Jobs pradėjo vadovauti įmonei „Next“ jis balta spalva pakeitė visų ofisų kambarių spalvą, visus daiktus esančius ofise sumažino iki pačio įmanomo minimumo. Kuomet jis buvo paklaustas, kodėl jis taip pasielgė jis pasakė, jog jam reikia, kad visas dėmesys ir kūrybiškumas būtų skirtas atliekant darbą. Tad jeigu darai darbą apsiribok tik reikmenimis kurių tau iš tikrųjų reikia.

4. Įveik savo baimes – Atidėliojimas iš dalies yra tam tikros baimės simptomas. Kaip kas bijodami pasirodyti kvailais atidėlioja kiekvieną darbą iki pačios paskutinės dienos ir vėliau turi priežastį – neturėjau laiko, todėl darbas prastas, pažymys ir t.t. Kai kas bijo mokytis ilgai, nes kitaip, jie bus moksliukai. Yra ir tokių kurie tiesiog bijo sėkmes ar pačio darbo. Tad, kad ir kokia baimė bebūtų, suvok ją ir neleisk jai kišti pagalius į tavo ratus. 

5. Jeigu darai kažką naujo, pasakyk visiems – Nori padaryti tai kam tau trūksta šiek tiek valios? Nori sportuoti ar mesti žalingą įprotį, tačiau atidėlioji? Pasakyk visiems. Šeimai, draugams, šuniui klebonui, tam kuris klausia kiek valandų.. Kam tik išeina. Kai tau svarbūs žmonės yra įtraukiami į veiklą kuria nori užsiimti, ją padaryti tampa kur kas lengviau –jautiesi atsakingas norėdamas nenuvilti kitų, arba tiesiog įrodyti, jog esi ne iš kelmo spirtas. Kad ir kokia priežastis visa tai leidžia tau atlikti reikiamą darbą.

Sėkmes sugrįžtant prie darbų!

Geriausios TED kalbos

TED puslapis gali pasigirti gausiu įvairių kalbų spektru. Tačiau tam tikros kalbos išsiskiria viena nuo kitos. Jos gali įkvėpti mus daryti naujus dalykus, sužinoti kažką naujo ar tiesiog priversti mus pažvelgti į problemas iš naujos perspektyvos.. Tad šį kartą noriu pasidalinti kalbomis kurios mane labiausiai sužavėjo.

1. http://goo.gl/lyuwb9 Anthony Robins – Ši paskaita apima Anthony Robins visas motyvacines įžvalgas ir jų esmę išdėsto mažiau negu per 20min. Jeigu nori žinoti daugiau apie žmogaus psichologija ir motyvaciją tai puiki kalba kurią turėtų išgirsti kiekvienas.

2. http://goo.gl/w7i3P9 Chris Hadfield – Šis astronautas pateikia puikų drąsos pavyzdį tiems kurie kažko bijo ir kaip tai įveikti. Chris Hadfield tai žmogus išbuvęs ilgiausią laiką kosminėje stotyje ir įveikęs daugumą baimių kurias patyrus mūsų kailiu manau daugumai nurautų stogą.

3. http://goo.gl/6OKSH9 Ken Robinson – Šis anglų rašytojas pateikia puikią perspektyvą tiems kurie dvejoja apie savo gyvenimo svajones ir puikią perspektyvą apie mokyklų esmę. 

4. http://goo.gl/rIwkB5 Amy Cuddy – Ši moteris pasidalina išties įkvepiančia istorija apie tai, jog trūkumus, kad ir kokie jie bebūtų galima išpręsti ir pasiekti kažko didžio.

5. http://goo.gl/g8aCFy – Jamie Oliver kalba apie maistą. Ši kalba ne tik leidžia suprasti sveiko maisto svarbą, bet ir tai, jog idėjai įgyvendinti reikia ne tiek daug jeigu norėsi įgyvendinti padėdamas kitų..

Daugiau puikių kalbų rasite www.ted.com

Kokios jūsų mėgstamiausios TED kalbos?

 

Su kuo verta susipažinti?

Kasdieninėje rutinoje praeiname daug žmonių. Iš vienų gauname paslaugas, iš kitų perkame daiktus ir maistą, tačiau nesigiliname daugiau ką šie žmonės daro, kaip jie tai daro ir šiaip koks jų gyvenimas. Tačiau pažinti įvairių sričių žmonės yra naudinga jeigu nori tam tikra prasme pažinti save. Bendras supratimas ir paprastos pažintys įvairių žmonių gali daug ko išmokyti.

Pažinok savo padavėją, barmeną, baristą – Gėrimai ar tai kava ar tai kokteilis, jų kokybė priklauso nuo jų paruošimo. Jeigu palaikysi ryšį su žmogumi kuris nusimano šiose srityse, galėsi daugiau sužinoti apie gėrimų ruošimą, kuriuos galėsi darytis namie pigiau, nustebinti draugus per vakarėlį ar šiaip pastoviai gerti gera kava.. 
Jeigu dažnai pietauji kažkur mieste, pažink padavėją. Labiau susipažinęs su žmonėmis kurie atsakingi už tavo maistą ne tik geriau paruoš, bet ir sužinosi labai daug apie maistą tame restorane(Ganėtinai daug dabar išmanau apie picą).

Pažink dvasingą žmogų arba filosofišką individą – Tai nėra esmė religijoje ar tam tikroje tiesoje, tai pokalbiai kurie gali daug atskleisti apie tave patį ir kas tu esi. Išklausant su atviru požiūrių į kitus įsitikinimus, leidžia pačiam daugiau suprasti žmones, dažniau paklausti savęs sunkių klausimų kurių kiti nepaklausia.

Žmonės iš kurių perki maistą – Organiškas maistas naujoji mada. Ir realiai tai yra gerai, tačiau toks dalykas kaip turgus vis dar egzistuoja, didžiausias jo pliusas, jog dalis maisto vis dar yra ekologiška ir organinė. Tačiau jeigu manai, jog tai tau nesvarbu tikrai siūlau paragauti atsiradus progai tikro ūkininko darytų nekomercinių produktų ar sumedžiotos. Skonis yra nepalyginamas su mėsa kuria perkame parduotuvėse. Tad pažįstant žmogų kuris prekiauja sveiku maistu yra viena iš svarbiausių pažinčių kuri gali nulemti sveikatos kokybę ir maisto kokybę.

Keliautoją - Keliautojai visada turi puikių istorijų pasidalinti, ne gana to jie gali patarti su vietomis ar šalis kurias vertėtų aplankyti. 

Kultūros žmogų – Dabar pramogų kiekis didesnis nei bet kada. Tačiau su itin didžiuliu kiekiu kokybės rasti yra mažai. Pažinoti žmogų kuris nusimano apie geras knygas, filmus, spektaklius ar muzika padeda išspręsti dilemas ką žiūrėti ir pasiūlo tai kas gali praplėsti kultūrinį suvokimą. 

Gero savaitgalio  Iš kokių žmonių daugiausiai išmokstate jūs?

Keliaujant toliau

Kelionės yra turbūt pati geriausia investicija jeigu nori patirti kažką naujo ir nematyto. Tačiau kaip pigiai ir įdomiai keliauti? Beplanuodamas vasaros avantiūra aplankyti didžiąja Europos dalį, atradau keletą įdomių būdų kaip pigiai ir smagiai pakeliauti..

1. Traukiniai – Lėktuvais keliauti yra patogu ir greita. Tačiau traukiniais keliaudamas pamatai kur kas daugiau negu skrisdamas lėktuvu. Taipogi naktiniai reisai leidžia traukinį naudoti kaip nemokamą viešbutį(Be patogumų žinoma). Tačiau didžiausias pliusas tai bilieto kaina. Norint visą mėnesį keliauti per visą Europą atsieis nuo 442EU iki 668EU. 30 dienų kelionė su traukiniu leis akylai susipažinti su Europos didžiausiais miestais ir įvairiomis kultūromis -www.interrail.eu

2. Autobusai – Šis variantas bus galbūt lėtesnis negu traukiniai tačiau su autobusų ne tik pamatysite kraštovaizdžius, bet ir visus miestus(arba magistralę dažniausiai). Tačiau šis būdas atsieis pigiau, mėnesis kelionės kainuos 385EU – 465EU -www.eurolines.com/en/eurolines-pass

3. Būti pakeleiviu – Jeigu nori būti tikras nuotykių ieškotojas, bandyk laimę tranzuojant. Esu girdėjęs nemažai teigiamų draugų atsiliepimų apie tranzavimą.Kas dar įdomiau tai istorijos kokius žmones pakelį jie sutinka..

4. www.couchsurfing.com – Jeigu nenori mokėtį už viešbutį ar miegoti studentų hostel'ije, išbandyk couchsurfing.com – tai puslapis kurio pagalba gali nemokamai apsistoti kitoje šalyje. Šiuo puslapio pagalba ne tik sutaupysite, bet ir atrasite ir užsieniečių, kurie jums papasakos apie kultūrą ir jų gyvenimą, be „rožinių turistinių akinių“. Manau tai vienas iš geriausių būdų perprasti naują kultūrą.

5. www.wwoofinternational.org – Nori tiesiog pagyventi Prancūzijos vynuogynuose, išmokti kalbos, gurkšnoti stiprias vynuogių sultis ir bohemiškai mėgautis gyvenimo be streso? Šis puslapis jums leis dirbti užsienio organiškuose ūkiuose už maistą ir pastogę.. Kas geriau negu vasarą mėgautis saule ir patirti visiškai naują aplinką?

Tikiuosi, jog šis įrašas jums davė naujų idėjų jūsų kelionėms. 

Šypsenos ir sėkmes planuojant nuotykius! 

Savaitės avantiūra: Kaip išsimiegu puikiai ir keliuosi be kavos..

Savaitės avantiūra: Kaip išsimiegu puikiai ir keliuosi be kavos..

Praeitą savaitę pradėjau keltis 6:00 ryto , pradžioje kai tai man nebuvo įprasta, atsikeldavau šiek tiek neišsimiegojęs. Tačiau pradėjau gilintis tai kas padaro vienas dienas, kupinas energijos ir dienas kuriomis jautiesi lyg išlipęs ne ta koja. Tad užklydau už tokio termino kaip „Miegų ciklai“. Paskaičius Harvad‘o universiteto atliktą tyrimą apie miego ciklus kuriame teigiama, jog žmogus apturi tris miego stadijas kurias sudėjus tęsiasi apie 90-120min. tai vienas miego ciklas. Pirmoji stadija trunka apie 10min. kuomet yra lengviausias miegas, vėliau gilusis miegas 10-25min. ir REM stadija kuri būna apie 70-90min. Pasak šio tyrimo jeigu atsikeli lengviausios stadijos miege arba anksti gilios stadijos, gali jaustis puikiai išsimiegojęs. Tad dar kartą tapau eksperimentiniu triušiu ir nesigailiu, nes šis dalykas nežmoniškai pagerino mano miegą.

Taigi kaip aš kėliausi šią savaitę?

Susidėliok savo miego ciklus – Vienam apytiksliai reikia pusantros valandos, tad galime jį padalinti į tris dalis kas 30min.:
1. Pusei valandos keltis yra optimaliausia 
2. Keltis išviso neverta 
3. Sapnų fazė kuomet sapnuojama daugiau, bet šioje stadijoje geriausiai atsigauna smegenys, tad išvis neverta keltis. 
Taigi jeigu tau keltis reikia 6:00 optimaliausias užmigti yra (22:30 12:00 1:30; 3:00; 4:30...). 

Keltis anksti – Jau kalbu šia tema ganėtinai ilgai, tačiau atsikėlus anksti eidamas miegoti vakare mūsų nekankins nemiga ir tai pagerins tavo miego kokybę. Kodėl? http://goo.gl/V6zCBF

Eik miegoti anksti – Pagal žmogaus „Biologinį laikrodį“(Ne amžių, tiesiog dienos) nuo 21:00 melatonino gamyba pradeda slūgti, o šis cheminis komponentas reikalingas gero miego kokybei. Pagal tą patį laikrodį 2:00 nakties mes patiriame giliausio miego stadija, kuri leidžia mums atrestauruoti protą. 4:30 nakties mūsų kūnas pasieka žemiausia kūno temperatūros tašką, o tai yra geriausios galimos kūno sąlygos miegui. Galiausiai jeigu pabundame 6:00 ryto ir po 45min. kažkokios veiklos jei dar negrįžtame į lovą tai laikas kuris pakelia mūsų kraujospūdį, kas yra tolygu kavos puodeliui...

Naudok www.sleepyti.me – šis puslapis pakeis tavo kavos puodelį. Juo naudojantis gali nusistatyti kada keltis arba kada nori eiti miegoti, jis tau parodys optimaliausius laikus kada keltis pagal miego ciklo duomenis.

Eik miegoti kada kelsiesi pasibaigus miego ciklui - Jau geriau nusistatyti žadintuvą tiksliai paskaičiavus kada bus lengviausias miegas keltis. Dabar miegodamas pagal šį metodą neįsivaizduoju kito būdo.

Visas šis išbandymas davė dramatiškus pokyčius mano miego kokybei, tikiuosi jis padės ir jums 

Gerai išsimiegokite šią naktį! 

Atminties rūmai

Loci metodas(atminties rūmai, toliau AR) tai seniausias mums žinomas metodas kaip efektyviai atsiminti.. Beveik viską. Šis metodas buvo populiariai naudojamas senovės romėnų ir graikų laikotarpiu, kuomet oratoriai, mokslininkai ir filosofai negalėdavo užsirašyti valandas trunkančių kalbų ar užsirašyti savo darbų dėl popieriaus neprieinamumo. Nors popieriaus turime į valias ant kurio galima rašyti, jais naudotis nelabai galima per kontrolinius ar egzaminus(Nebent esi šperų specas). 

Bandžiau naudoti šį metodą keletą savaičių, o ruošdamasis koliokviumui paskyriau apie 2h(kas man neišdega gauti gero pažymio su nei vienu metodu) peržvelgti ir įsiminti kurso medžiagą šiuo metodu rezultatas – 8. Štai mano įžvalgos kurios leidžia susikurti efektyvius AR.

1. Sukurk objektus su asociacijomis – Jeigu reikia įsidėmėti tam tikrą istorinę datą įsivaizduok daiktą pvz. Paveikslą (Faktas: 1945 WWII baigiasi. Sukurtas objektas: Kareivis su balta vėliava, po paveikslu parašyta data vietoje dailininko parašo.). Kuomet susikuri daiktą su asociacija tada padėk šį objektą savo AR. Tai gali pakeisti paveikslą kuris realybėje kabo ant svetainės savo AR.

2. Išsirink labai pažįstamą vietą – Tai gali būti jūsų namai, miestelis ar miesto dalis kurią labai gerai pažįstate. Asmeniškai mažą kiekį arba labai specifišką informacija įsivaizduoju mažose patalpose, viso kurso medžiagą reikalingą talpinu į kur kas didesnę.

3. Kurk asociacijos kurios tau labiausiai tinka – Gal būt nesi vizualiai informacija apdorojantis žmogus, tada susikurk garso asociacija arba jeigu rašytinis įsivaizduok, jog rašai ir pasidedi reikiamus faktus į stalčiuką. Kiekvienam savo nuožiūra.

4. Padaryk daiktus įdomiais – Jeigu žmogus įsivaizduoja neproporcingus dalykus jis yra labiau linkęs tai prisiminti. Jeigu įsivaizduotumėme daiktą kuris duoda tau faktinę asociacija ir išpūstume arba sumažintume tai palengvintu mūsų asociacijų prisiminimą.

5. Padaryk istorija – Žinau, tai atrodo ganėtinai keblu, tad jeigu šie patarimai neveikia tau tiesiog reikiamas žinias padaryk istorija ir ją įsivaizduok. Tai efektyviau negu atsiminti seką iš sąsiuvinio(Pirmus skyrius prisimenu, vidurio nelabai, pabaigą šiek tiek, taip būna per kontrolinį).

Sėkmes kuriant šperas galvose :)

Savanoriavimas

1458590_633916753354122_8268713825132027013_n.jpg

Savanorystė – tai turbūt vienas iš geriausių būdų praleisti savo laisva laiką. Tai užsiėmimas kuris skatina ne tik kažką naujo išmokti, susipažinti su naujais žmonėmis, padėti kitiems, tai veikla kurios dėka aplinka, kilni idėja ir pats Pasaulis tampa bent šiek tiek geresniu. Tad kodėl mes turėtumėme pasavanoriauti?

„ - Ar drugeliai gali nutempti akmenį? Klausia mokytoja.
-Gali, jeigu visi susijungtu.Pasakė antrokas avantiūristas.“

Padėsi kitiems – Daryti gera, yra gera. Pasaulis turi daug progų kur galima padėti, tiek aplinkai, gamtai, gyvūnams, tiek senjorams, vaikams ir visiems žmonėms. Daryti kažką gero kitiems tai laimė kurios tiesiog už pinigus nenusipirksi.

Sutiksi daug šaunių žmonių – Daug savanorių kuriuos man teko sutikti yra geros dušios žmonės. Laimingesni, turintys savų svajonių ir tikslų, na tiesiog ne iš kelmo spirti. Savanoriavimas skatina bendradarbiavimą tarpusavyje ir tai leis tau susipažinti su daug nuostabių žmonių.

Patirtis – Neturi darbo patirties? Savanoriavimas yra geriausia patirties forma, kuri parodo kokias vertybes atstovauji, jog nebijai darbo ir svarbiausiai nori dirbti. Savanoriaudamas susipažįsti su darbo aplinka, atsakingais asmenimis kurie tau parodo darbo esmę, sužinai daugiau apie save ir gauni gyvenimiškos patirties. Kas gi gali būti geriau?

Tu jautiesi geriau – Darbas žmogų puošia, o savanorystė papuošia ir širdį. Pagal A.Maslow(Psichologas) padėti kitiems yra vienas iš svarbiausių mūsų poreikių jeigu norime būti laimingi ir sveiki individai. Jeigu nuotaika prasta, padaryk kažką gero visiškam nepažįstamui už nieką – Jausiesi kur kas geriau. Kiekvieną kartą kai tik nusileidžiu depresijos link, nuperku benamiui sumuštinį ir sulčių, geriausias vaistas nuo liūdnos nuotaikos ilgam laikui.

Tu padarai gerą pokytį – Dabar savanoriauti lengviau negu bet kada. Tapti dalimi gero darbo ir idėjos taip pat. Jeigu mus traukia gyvūnai ar gamta eikim ir padarykime kažką gero. Jeigu mes visi bent dalelę savo laiko tam paaukotumėme pasaulis būtų kur kas spalvingesnis. Pamatę tikras problemas į jas pažvelgtume kitaip, suprastume jas ir padėtumėme jas išspręsti. Žmonės gali viską jeigu daro bendrai, tai jėga kuri pakeičia pasaulį..

Šypsenos ir linkiu apturėti puikią savaitę!

 

Jūsų laiko verti puslapiai

10245391_632925680119896_1111574060089022903_n.jpg

Dalį savo laisvo laiko praleidžiame internete. Ar tą laiką praleidžiame Youtubei žiūrėdami katinų klipus ar skaitydami žvaigždučių bulvarą, tačiau vargu ar tai duoda bent šiek tiek naudos mūsų protui. Pasirinkau keletą puslapių kurie man atrodo verti jūsų laiko praleisto internete ir pamaitins jūsų protą. 

www.Vice.com – Puslapis kuriame pasirodo įvairūs video reportažai, istorijos ir kitos tikro žurnalizmo istorijos, tai ko didmeniniai puslapiai nelinkę publikuoti. Labai siūlau pasižiūrėti įvairias dokumentikas(Tiek įdomios tiek galėsi kažką sužinoti). 

www.Ted.com – Jeigu trūksta gerų idėjų, motyvacijos, naujų mokslinių faktų, perspektyvos,įvairių kitų gerų dalykų TED yra bene geriausias puslapis tam atrasti. Čia kviečiami patys geriausi pasaulio lektoriai ir žmonės kurie turi kažką svarbaus pasakyti. 

www.Stumbleupon.com – Šis puslapis tai naršyklė kuri išmeta mažiau populiarių puslapių medžiagą jums pasirinkus kokius interesus norėtumėte naršyti. Informacija šiam puslapyje tikrai aukštos kokybės ir galima atrasti tai, ko tiesiog paprastai ieškant nesurastum.

www.highexistence.com – Šis puslapis gali pasirodyti šiek tiek keistoku, tačiau šiame puslapyje intensyviai filosofuojama, neblogų patarimų, įkvepiančių frazių ir ganėtinai neblogos informacijos. Bet jis ganėtinai neblogas ieškant neortodoksinių žinių.

- Kokius išskirtinius ir įdomius puslapius lankote jūs?

 

Koks tavo skaitymo greitis?

„Speed reading“ – Tai metodas kuris pagerins jūsų skaitimo greitį. Vidutiniškai žmogus per minute perskaito vos apie 250 žodžių, studentai sugeba skaityti šiek tiek daugiau - 400 žodžių per minutę, na o profesoriai iki 500. Tačiau praktikuojant šį metodą skaitymo greitį galima išvystyti iki 13.000 žodžių per minutę.. Nejuokauju http://goo.gl/YXAzv0 
Tad kaip mums skaityti greičiau?

www.spreeder.com – Šis puslapis taps tavo geriausiu draugu jeigu nori išmokti greičiau skaityti ir nenori daug gilintis į įvairias metodikas ir technikas. Asmeniškai manau, jog tai vienas lengviausių būdų išmokti kaip greičiau skaityti. Tiesiog nukopijuokite tekstą ir pasirinkite kokiu greičiu norite skaityti. Po tokių kelių bandymų pasiėmę paprastą knygą pastebėsite, jog automatiškai skaitote kur kas greičiau negu prieš tai.

Sek tekstą – Skaitydami 30-50% laiko „suryja“ teksto ieškojimas, eilutės pamėtimai ir t.t. Norėdamas tapti kur kas greitesniu skaityme sek skaitomą tekstą pirštu, tušinuku ar popieriaus lapu, nors ir bananu, tiesiog nepamesk eilutės. Vien šis patarimas pagreitina skaitymą apie 20%.

Suprask žodyną – Vienas žodis gali pakeisti visą sakinio reikšmę, taipogi kaip vienas žodis gali padaryti sakinį visiškai nesuprantamu. Norėdami greitai skaityti pamokų ar kurso medžiagą pirma išsiaiškinkite temoje esančius neaiškius žodžius. Ne tik greičiau skaitysite, tuo pačiu geriau suprasite ir pateiktą medžiagą.

Skaityk gabalais – Mes dažniausiai skaitome pažodžiui, kad ir kaip greitai skaitytume po vieną žodį kur kas greičiau yra skaityti atskirais gabalais. Pasitelkite savo periferinį matymą ir stenkitės beskaitydami apčiuopti daugiau negu vieną žodį tai gerai parodo šis trumpas video patarimas -http://goo.gl/VpzTOU

*Perskaityk pirmas paragrafų eiles – Tie kurie tikrai norite skaityti +500 žodžių per minutę perskaitykite pirmas paragrafų eiles prieš bandydami ypač greitai skaityti. Šis patarimas leidžia kur kas greičiau suprasti bendrą mintį ir greitai beskaitant leidžia nepamesti suvokimo apie ką yra skaitoma. 

http://goo.gl/7W8NI - Koks jūsų skaitymo greitis?

Kaip išmokti ko nors naujo per 20h?

Kaip išmokti ko nors naujo per 20h? Mes neturime daug laiko mokintis ar per daug laiko hobiams. Pasak Josh Kaufman norint tapti kur kas geresniais srityje kuri jus domina jums mažiausiai tereikia 20h. Tad kaip tai atrodo?

„Gražus dalykas apie mokslą yra tai, jog niekas negali jo atimti iš tavęs“ – B.B. King

Nuspręsk ką nori daryti – Ar tai mokymasis groti gitara, nauja kalba ar dar kas nors nuspręsk ką tu nori mokytis. Nuspręsk kokius tikslus nori įvykdyti per tas 20h darbo.

„Iškonstruok“ pasirinktą įgūdį – Išnarpliok savo norimą įgūdį iki pačių mažiausių kaulelių ir mokykis juos. Pvz. Jeigu aš noriu išmokti piešti portretą, pirmiausiai turiu išmokti kaip piešti veido kontūrus, akių poziciją, simetrija ir t.t. atskirai negu bandyti iš karto piešti visą portretą. „Iškonstravimas“ leidžia greičiau ir efektyviau išmokti įgūdžio sudedamąsias dalis, kurios lengviau leidžia išmokti pačio trokštamo įgūdžio.

Mokykis iš nedaug šaltinių - Pasirink keletą geriausių knygų kurios analizuoja tavo geidžiamą įgūdį. Pasirink 3-5 šaltinius(Knygas, Video-pamokas...) ir ieškok juose pasikartojančių minčių. Radus panašias mintis ir įvaldžius jas kur kas geriau mokėsi daryti tai ką nori. Tačiau neleisk sau tapti tingiu beieškodamas informacijos. Stenkis daugiau laiko skirti praktikai, nes kad ir kiek knygų perskaitysi apie plaukimą, įšokęs į vandenį vistiek nuskęsi.

Nesiblaškyk – 20h per mėnesį nėra daug, tai vos 40min per dieną. Per savo mokymosi seansus tiesiog atsiribok nuo visų ir dėmesį skirk tik mokslui. Jeigu nesiseka ir blaškaisi bandyk „Pomodoro“ metodą -http://goo.gl/AhI5Ca

Pasižadėk, kad prie savo įgūdžio praleisi 20h – Turbūt tai svarbiausia, kadangi vis pradėdami kažką naujo jau po kelių dienų norime tai mesti, nes tai sunku, neįdomu ar tiesiog į galvą ateina įvairūs kiti pasiteisinimai. Pradedant kažką naujo nėra labai įdomu, kai dar nesame gerais toje srityje, tačiau prasimokius bent 20h mes turėsime kur kas geresnį nuvokimą apie tą įgūdį ir galėsim apsispręsti ar mums verta toliau mokytis ar atrasti kažką naujo.

- Ką jūs norite išmokti?

Pildant svajones..

Jau ganėtinai ilgai užrašų knygutėje rašausi savo svajones ir tikslus. Tiek mažos, tiek grandiozinės svajonės, visos turi vietos mano knygutei. Taip karts nuo karto pasvajojus iki šios dienos užsirašiau apie 247 svajones. Nors atrodo tai ganėtinai didelis skaičius, tačiau man jis nuolat atrodo mažas. Nuo tos dienos kaip pradėjau jas užsirašinėti jau sugebėjau išpildyti 79 tikslus/svajones ir stengiuosi pildyti dar daugiau. Žinoma, vien užsirašius svajone, kita dieną vargu ar laimėsi aukso puodą, tačiau manau tikslų/svajonių užrašų pagalba galime gauti kur kas daugiau negu tai..

Daugiau susikaupimo ties tikslais ir svajonėmis – Kiekvienas norime pasiekti savo tikslus ir svajones. Problema ta, kad kaip kurie tiesiog jas pamiršta gyvendami rutinoje ir skundžiasi sakydami „Neturiu ką veikti“, „Neturiu jokio tikslo“. Užsirašę, kad ir kokius paprastus norus mes matysime kur kas daugiau galimybių juos išpildyti savo kasdieniniame gyvenime, pvz. Norėdami išmokti grot gitara, daugiau dėmesio atkreipsime į gitaros pamokų skelbimus, kas prives prie tikslo. Užsirašymas leis nepamiršti svajonių, kas kart atsivertus užrašų knygelę 

Matai savo progresą – Skaitydamas savo svajones ne tik matysi kaip tu keitiesi, bet ir koks tavo progresas. Tai bus lyg priminimas kuris pastoviai motyvuos tave daryti kažką naujo.

Kūrybiškumas – Ne tik susigalvosi norų kurie tave gali padaryti kūrybiškesniu(išmokti super-duper įdomaus stiliaus dailininko bruožų, gitaros technikų...) tačiau tu ir turėsi progą užsisvajoti ir šiek tiek giliau paspausti vaizduote, ką sugalvoti ar atrasti kas tau galimai patiktų.

Žinosi save geriau – Pažinti save ir tai kas tau patinka nėra pats lengviausia užduotis, kai kurie per visą gyvenimą nesuranda savo pašaukimo mokydamiesi ar dirbdami ten kur jiems neskirta. Rašyti ir pildyti savo tikslus ir svajones, leidžia šiek tiek pažinti save ir žiūrėti kas tau labiau patinka. Gal tu iš prigimties esi menininkas? Tačiau niekada nebandei nupiešti paveikslo? Pabandyk. Blogiausia kas nutiks tai tik galėsi papasakoti draugams kaip tau teko piešti paveikslą ir bus puiki istorija pasijuokti.

Geriau jausiesi – Išpildei svajonę ar tikslą – jėga! Padėk varnelę ir judėk kito tikslo link. Tačiau jeigu dėl kažkokių priežasčių susiduriame su neigiamomis emocijomis, tiesiog pažiūrėkim į užrašus – prisiminsi tai įveikei, kokias svajones išpildei ar turi tam tikrą įgūdį, daiktą, patirtį. Tai suteiks pasitikėjimo savimi.

Sėkmes pildant svajones!

Viešas kalbėjimas

Kalbos atsiskaitymai artėja ir didžioji dalis abiturientų ir 10-okų panikuoja dėl kalbos įskaitos. Buvau vienas iš tų kuris taipogi sustresavo.. Visgi, kaip kas labiau bijo šnekėti viešai negu pačios mirties. Tačiau kalbėti viešai nėra taip baisu kaip atrodo ir tai kur kas saugesnis ir lengvesnis dalykas negu tramdyti liūtus, ar atlikinėti mirties kilpas. 

Surask besišypsantį veidą – Kažkada universitete turėjau pakalbėti viešai su keliomis draugėm prieš 70-80 žmonių auditoriją. Ganėtinai buvau sunerimęs, kadangi man dar neteko šnekėti prieš tiek daug žmonių, tačiau pristatant savo temą pradėjau žiūrėti ir pasakoti ne visai auditorijai, bet žmonėms su kuriais buvau užmezgęs draugišką ryšį. Kuomet kalbame su draugais, mes nesijaučiam sukaustyti, priešingai. Pristatant darbą pasakodami savo kalbą daugiau dėmesio ir akių kontakto duokite žmonėms su kuriais esate draugiški, tai jus apramins ir leis pasakoti savo kalbą kur kas sklandžiau. Įskaitų atveju - daugiau žiūrėkite mokytoją kuri labiau patiks ar kuri draugiškesnė.

Įsivaizduok, jog esi žmogus atradęs naują žemyną – Geros kalbos neskamba monotoniškai, nei viena garsi kalba nebūtų garsi, jeigu jis nuolat šnekėtų kaip robotas. Įsivaizduok, jog tavo pasirinkta tema ir tavo atliktas darbas yra pats kiečiausia naujiena kurios dar niekas nėra girdėjęs, tartum būtum išradęs vaistą nuo vėžio ar turi planą kuris išspręs viso pasaulio alkio problemą. Gerai numanydamas temą ir kodėl tau ji asmeniškai svarbi bus kur kas lengviau papasakoti ir sudominti visus aplinkinius ir mokytojas.

Užmiršk save – Didžiausia klaida kurią padarom pristatinėdami tokio tipo darbus, tai mąstymas apie save, kuomet mes turėtume tiesiog pasakoti. Stenkis visada fokusuotis į temą ir argumentus kurią pristatai, vietoje savęs pačio. Tai sumažins tavo nervingumą ir kalbėsi kur kas geriau.

Neiškalk visko – Su šia patirtimi manau daugumai teko susidurti kuomet besistengdami nepriekaištingai visą tekstą išmokti bekalbėdami pametame mintį ir sunkiai grįžtame vėl atgal ant vėžių. Besimokydami kiekvieną kart bandykite interpretuoti savo tekstą skirtingais žodžiais, savais žodžiais nupasakokite problemą. Taip ne tik įsiminsite geriau tekstą, bet ir išmoksite improvizuoti savo tema.

Improvizacija – Bekalbėdamas savo dvyliktos klasės kalbą pasakęs kelis sakinius(iškalęs medžiagą) pamečiau savo mintį. Suvokiau, jog neišeis grįžti prie struktūros tiesiog – improvizavau. Žinant gerai savo temą ir jos pagrindines mintis, tiesiog kalbėjau nuoširdžiai ir atrodo sukūriau naują kalbą toje vietoje, tuo laiku. Pažymys nebuvo idealus, tačiau neapvylė(9) ir išmokau, jog tokios kalbos gali turėti ne tik strukturizuotą išeitį gauti gerą pažymį.

 

Maži dalykai

Ankščiau, prieš keletą metų nemėgau skaityti, tačiau Alchemikas mane sužavėjo, davė naują pradžią puikiam įpročiui. Maža knygutė pakeitė mano suvokimą apie visas knygas..

... sprendimai tėra tik ko nors pradžia. Darydamas sprendimą, žmogus iš tikrųjų pasineria veržlion srovėn, kuri jį nuneša ten, kur sprendimo akimirką jis net nenujautė atsidursiąs. - Paulo Coelho, Alchemikas.

Maži dalykai pakreipia mūsų gyvenimus taip, jog vėliau pagalvodami apie skirtingus mažmožius suprantam, jog kaip tik jie kardinaliai ir pakeičia mūsų gyvenimus. Ar žmogus kurį pašnekinome ar vieta kur nusprendėme keliauti.. Kiekviena maža akimirka, sprendimas ar nuotykis pakeičia mūsų gyvenimus ir viską kas yra aplink mus.

Tikiu, jog šis puslapis bus kažkam tas mažas dalykas nuo kurio pasikeitė kažkas didžio gyvenime ir linkiu tam sėkmės. Esu labai dėkingas visiems su šia avantiūra kartu startavusiems žmonėms. Didelis AČIŪ jums! 
:)

Pakelk nuotaiką!

Nežinau kodėl, bet dažnas lietuvis stengiasi slėpti savo šypseną. Gal Lietuviškas oras daro įtaką mūsų nuotaikai? Tačiau dar kol kas nesuradau būdo kuris galėtų pakeisti oro sąlygų(Nepaisant indėnų lietaus šokio). Kad ir kokios aplinkybės bebūtų, savo nuotaiką yra kur kas lengviau pakeisti negu aplinkybes, kurios mus ištinka. Gebėjimas jaustis laimingu žmogumi suteikia mums kur kas geresnį pagreitį gyvenime ir suteikia pilnavertį gyvenimo jausmą. 

Mažiau galvok apie kitų nuomonę – Gyvenimas yra per trumpas, kad galvotum viską ką pagalvos kiti. Vienas iš didžiausių paradoksų tai manymas, jog visi labai daug galvoja apie mus ir apie tai kaip mes elgiamės. Šok lyg būtum geriausias šokių meistras , grok lyg vaikas su teniso raketėmis, dainuok lyg būtum vienas duše ir gyvenk iš širdies taip, kaip nori.

Dėkingumas - Būti dėkingam yra kone tolygu būti laimingu žmogumi. Mes dažnai nesusimąstome tačiau paprastas bananas, tai egzotinis subtropinis vaisius, kuris buvo pasėtas kažkur P.Amerikoje iš mažų sėklų, buvo auginamas, liaupsinamas saulės spindulių, kol galėjo brandinti vaisius tik po keleto metų, buvo nuskintas vietinių gyventojų, nuneštas, supakuotas, išplukdytas laivu, apkeliavęs pusę pasaulio čia į Lietuvą bananas, kuris buvo nuneštas iki parduotuvės vaisiaus skyriaus. Eina sau.. Mes valgome bananus kurie puse žemės gaublio apkeliavo!

Muzika – Prasta nuotaika? Venkite melancholiškų dainų kurios tempia dar labiau žemyn. Melodijos stimuliuoja smegenis, tad nenuostabu, jog vien tik pasiklausius važiuojant į darbą ar mokyklą pozityvių dainų, tai stipriai padaro įtaką žmogaus nuotaikai likusiai dienai.

Šypsokis – Turbūt jau girdėjai, jog netikra šypsena sukelia tikrą šypsena. Šypsena smegenims duoda cheminį signalą, jog šis besišypsantis žmogus yra sveikas individas, tai sukelia žmogaus smegenis išskirti Dopaminą ir Seratoniną kurie yra atsakingi už mūsų laimės pojūtį.

Tiesiog paleisk – Budizme ši idėja yra labai paplitusi, tiesiog – Paleisk. Neprisirišk tiek prie žmonių, tiek prie materialinių dalykų. Asmeniškai, kuomet mes ypač prisirišame prie labai brangaus daikto, jam sugedus ar pametus jaučiamės lyg būtume praradę dalį savęs. Prisirišimas prie žmonių yra geras dalykas, kas leidžia mums kurti santykius su jais, tačiau jeigu mes bandome prisirišimą kontroliuoti, viskas tiesiog pavirsta šnipštu ir jaučiamės kur kas mažiau laimingi.

- Dėl ko pastaruoju metu laimingi? Ar tiesiog galėtumėt pasidžiaugti kuo nors?

 

Kelkis rytais!

Tokie sekmingi žmonės kaip Richard Brandson(Virgin group), Tim Cook(Apple), Howard Schultz(Starbucks), bei begalę kitų generalinių vadovų dienotvarkė prasideda anksti ryte, dar saulei nepatekėjus. Nors dažnas nenori keltis anksti ryte, tačiau šis įprotis turi daug privalumų žmonaus sveikatai ir emocinei būsenai.

Anksti gulti ir anksti keltis – štai kas daro žmogų sveiką, turtingą ir protingą. – Benjamin Franklin

Daugiau laiko pasiruošti dienai – Keltis ankščiau, tai valanda sau kurią galima išnaudoti kaip ramų laiką atlikti neužbaigtus vakarykščius darbus, rasti laiko meditacijai, mankštai ar tiesiog dieną pradėti su pilnaverčiais pusryčiais.

Optimizmas – Ką tik atsikėlę mūsų veidai atrodo labiau sukižę negu rūgpienis. Atsikėlus valanda ankščiau mes nusikratome šio “miego makiažo” ir atrodome kur kas geriau aplinkiniams, nei ką tik pažadinti iš gilaus miego. Buvo nustatyta, jog kėlimasis anksti rytais siejasi su žmogaus optimizmu ir pasitenkinimu gyvenimu. Nors „pelėdos“ siejamos su kūrybiškumu ir protingumu, jos taipogi turi polinkį į depresiją, bei neurozę. 

Budrumas – Užtinusios akys, neleidžia mums būti budriems. Ypač, jeigu tai yra pirmos dienos pamokos, paskaitos ar darbo valandos. Negana to, jog geriau išsimiegi, šis rytinis budrumas man leidžia kur kas susifokusuoti į dienos darbus.

Produktyvumas – Kaip pradėsi dieną taip ir baigsi. Texas universitetas nurodė, jog mokiniai kurie atsikelia statistiškai ankščiau negu jų bendramoksliai vidutiniškai lenkia savo kolegas 1.0 GPA tašku(Vėliau - 2,5 GPA; ankščiau – 3,5 GPA)(4 GPA pažymis Amerikoje yra tolygus lietuviškam „10” vidurkiui). Keldamasis anksti rytais aš akivaizdžiai pastebėjau, jog mano dienos produktyvumas keičiasi kardinaliai į gerą pusę. 

Daugiau iniciatyvos – Harvard’o universiteto tyrimas nurodė, jog ankščiau besikelintis žmonės turi tendencija būti kur aktyvesniais ir imtis daugiau iniciatyvos savo asmeniniame gyvenime. Vien išsiritimas iš lovos anksti ryte gali būti matomas kaip didesnė iniciatyva, negu dar kartą paspausti “Snooze” funkcija..

 

"Pomodoro" technika

„Pomodoro“ technika tai laiko taupymo metodas sukurtas Francesco Cirillo, sukurtas efektyviam darbui ir mokymuisi naudojant laikmatį. Šis metodas tapo vienu iš mano mėgstamiausių mokymosi būdų universitete. „Pomodoro“ technika greitai, gerai ir be smegenų perdegimo leidžia pasiruošti mokykliniams testams, koliokviumui ar egzaminui. Naudojant šį metodą likus dienai ar kelioms valandoms iki testo, žemiausias mano pažymys gautas buvo 7(praleidus nepilnas 2 valandas prie 80 psl. sausų istorijos konspektų, nelankęs kurso paskaitų). Tad kaip atrodo šis metodas?

1. Nuspręsk ką turi išmokti. Tai gali būti viena tema, keli puslapiai ar pagrindinės mintys. Turint daug medžiagos vienai temai, padalink ją ir skirk daugiau „Pomodoro‘ų“(25 min. Mokslo epizodas). 

2. Intensyviai mokykis 25 min. Nejunk Facebook‘o, bendravimo ar kitų dalykų blaškančių dėmesį. Asmeniškai, nenustatinėju laikrodžio, likus kelioms valandoms iki testo. 

3. Po 25 min. darbo daryk 3 – 5 min. pertrauką. Užsiimk kita veikla, paklausyk muzikos, išgerk arbatos... Ką nori...

4. Pradėk vėl iš naujo: Nuspręsk ką turi išmokti; mokykis; Pertrauka; pradėk vėl iš naujo.

5. Po kas ketvirto „Pomodoro“ mokymosi epizodo, padaryk ilgesnes pertraukas, apie 15 – 30 min.

Gerai pasiruošti testui naudojant šį metodą man reikia apie 4h su pertraukomis(170 min. darbo 70 min. poilsio) (pažymys 8 - 10). 

- Kaip jūs mokotės paskutinę naktį? 

 

5 priežastys kodėl meditacija gali padėti visiems

Medituoti nereiškia sėdėti vidurį miškų metus laiko ir duoti tylos priesaikas. Paprastai pameditavus 20min. galima savo gyvenimą pakeisti į teigiamą pusę. Štai 5 priežastys kodėl meditacija gali padėti visiems.

1. Mažiau streso – Harvard‘o universiteto medicininiai tyrimai nurodė, jog meditaciją praktikuojantys žmonės kur kas rečiau serga depresija, jaučia nerimą ar tam tikrus skausmus. Meditacija tuo pačiu sumažina kraujospūdį, kuris yra atsakingas už streso hormonų gamybą kūne.

2. Emocinis balansas – Meditacija ne tik nuramina mintis, tačiau ir padeda sutvarkyti su patiriamomis emocijomis ar išgyvenimais. Jeigu yra patiriamas stresas iš aplinkos ar aplinkinių žmonių, minčių stebėjimas gali suteikti kur kas geresnį emocinį balansą ir empatijos jausmą kitiems.

3. Susikaupimas – Praleidus bent 15 minučių medituojant, susikaupimas pagerėja keletą kartų, asmeniškai tai man leidžia ilgai be pertraukos skaityti knygas ar dirbti senai atidėliotą darbą. 

4. Pilkosios masės auginimas – Pilkoji smegenų žievę yra atsakinga už raumenų veiklą, regą, klausą, atmintį, emocijas, kalbą, sprendimų darymą ir savęs kontroliavimą. Medituojant, pilkoji smegenų žievei yra sudaromos sąlygos augti. Tuo pačiu meditacija stabdo smegenims „sudilti“ senstant.

5. Geresnis miegas – Ankščiau turėjau problemų su miegu. Nemiga, košmarai ir kiti smagumai. Tačiau „pastebėjus“ savo kvėpavimą gulint ne daugiau 5-10min, užmiegu vos ne tuo pačiu momentu kaip apsisuku ant šono. 
Meditacija pakelia Melatonino gamybos kiekį. Šis cheminis junginys yra gaminamas mums miegant tamsioje aplinkoje. Tad meditatoriai gali tikėtis geresnio miego net ir trumpiau miegant.

- Ar pažįstate draugą kuris mėgsta meditacija? 

 

5 Geriausi nemokami puslapiai išmokti naujos kalbos.

Kalbos kursai nemažai kainuoja, štai 5 patys geriausi nemokami puslapiai kurie tau padės išmokti naujos kalbos.

1. www.Duolingo.com - Mano nuomone tai geriausias pasirinkimas, šiame puslapyje visi kalbos kursai yra nemokami, kurie progresuoja atitinkamai su besimokančio kalbos žiniomis, kas tinka tiek mažiems tiek suaugusiems mokiniams. + Mokymasis yra smagus, kadangi paremtas žaidimo forma. 

2www.Busuu.com - Puslapio struktūra efektyviai išnaudoja išmokta informacija greitai įvairiose srityse(dialogai, skaitymas, "flash-cards" ir t.t.). Tuo pačiu turi galimybę sujungti su kitos šalies vietiniu gyventoju, kad galėtum abipusiškai mokintis. 

3. www.Memrise.com - Panašus puslapis kaip ir Dualingo kuris yra ne ką prastesnis. Tačiau Memrise kol kas dar yra testuojamas. Mano manymu ateityje gali laisvai tapti geresniu variantu.

4. www.Livemocha.com - Daug kalbų pasirinkimų ir principas panašus į Busuu.com, tačiau retesnės kalbos kaip Arabų kalbos neturi kažko daugiau pasiūlyti be pagrindų.

5. www.Lingq.com - Turbūt vienintelis puslapis kuris leidžia nusistatyti lietuvių kalbą, tačiau Lingq yra pralenkiamas kitų puslapių paprastumu ir aiškumu.

- O kokie jūsų metodai besimokant naujos kalbos?