Laimės čia nerasi, bet jei darysi viską gerai, gausi nuorodas kur ji galėtų būti

Tema apie laimę ir jos paieškas yra neišsemiama. Yra tiek daug dalykų kurie yra sakomi, gali būti sakomi ir bus sakomi, nepaisant to kaip ilgai ši tema bus žmonėms aktuali. Aktuali ji yra todėl, kad visi nori džiaugtis gyvenimu, daryti tai kas jiems patinka, būti su tais, kuriuos jie myli ir daryti daugybę kitų dalykų, kurie visi kartu sutelpa į vieną frazę „Būti laimingu“.

Tai, kad laimės tema jau kurį laiką yra be galo aktuali žmonėms, verčia truputį abejoti tuo, ar ji iš viso yra pasiekiama. Pagalvokite patys, atrodo metai iš metų yra kuriami tekstai, rašomos knygos, statomi filmai kaip būti laimingu, tačiau žmonės vis vien išlieka nelaimingi, arba ne tokie laimingi kokie norėtų. Jau mokykloje mokinomės paprastos matematinės logikos: jeigu susiduri su sprendiniu, reikia tiesiog atpažinti kokia tai yra problema ir pritaikyti sprendimą atitinkantį tai problemai, kad ją išspręstum. Atrodo elementaru. Tačiau, kai kalba ateina apie laimę, to padaryti nebeišeina. Mes pradedame stengtis keistis, tačiau kaip netampame laimingi, taip netampame. 

Laimė nėra dalykas kuri galima pasiekti su vienu ar kitu įpročiu, kurį lavinti mums pasakė žurnale skaitytas straipsnis. Taip pat laimės mums neatneš buvimas savo komforto zonoje bei darymas to kas mums smagu, bet ne tai kas padaro mus ilgalaikį pasitenkinimą tiek savimi, tiek pasiektais rezultatais.

Buvimas laimingu yra kaip būsena, kuri susideda iš mąstymo, veiksmų, sunkumų bei gebėjimo juos įveikti, nuolankumo, meilės sau ir kitiems, pagarbos gyvenimui ir visiems esantiems jo dalimi, vidinė stiprybė, tikėjimas jog viskas bus gerai, aktyvumas, kūrybiškumas, pozityvumas ir dar daugelis dalykų.

 

Visi kartu jie yra tiesiog mišinys to, kas padaro mūsų gyvenimą laimingą, tačiau kad jį pasiekti, reikia daug nuveikti, tiek keičiant savo įpročius, tiek požiūrį, augant pačiam kaip asmenybei, kaip kažkokios srities profesionalu, susipažinant su savo stiprybėmis ir silpnybėmis ir dar daugiau. Žinoma, tai nereiškia, kad norint būtina pasikeisti visiškai ir tarsi mokykloje 12 metų dirbti su savimi, pakol baigimo proga gausite „Laimės atestatą“. Visi aukščiau išvardinti dalykai, mūsų kelionėje bus reikalingi skirtingai. Vienam reikės daugiau pasitikėjimo savimi ir meilės sau, kitam labiau meilės kitiems, kad atgautų pasitikėjimą žmonėmis ir tarp jų galėtų elgtis taip kaip jis nori. Dar kitam, galbūt tereikia išmokti džiaugtis gyvenimu ir pradėti jį vertinti bei pradėti matyti pozityvius dalykus kurie vyksta gyvenime, jausti jiems pagarbą, tačiau nebūti abejingu ir blogiems dalykams, dėl kurių būtų verta imtis iniciatyvos ir veiksmas kurti gražesnį pasaulį dėl kurio tiki.

 

Kad ir kaip bebūtų, svarbiausia atrasti ta vidinę ramybę su savimi, kurios metu, jūs tiesiog būtumėte patenkinti savo sprendimais, neturėtumėte sielvarto ar graužaties dėl to ko nepadarėte, o turėtumėte dėl ko džiaugtis ir jaustis pilnatvę. Skamba nesudėtingai, tiesa? Dėl tokio, iš pirmo žvilgsnio paprastumo, laimės tema ir yra tokia populiari, nes keistis yra sudėtinga ir sunku, o įsivaizduoti save būnantį laimingą kai pakeisi darbą, veikla ar pradėsi daryti kažką ko nedarei ankščiau yra smagu ir lengva, tačiau deja, tai neduoda jokios naudos, nes galiausiai jūs vis tiek būsite tie patys žmonės, kurie tik gyvena svajonėse ir noruose, bet vis viena stovite labai toli nuo jų.

Kadangi keistis sunku, štai keletas dalykų, kurie ypač sukelia daug dviprasmiškumo kelyje į laimę. Vienas iš jų yra darymas to, kas tau patinka. Tai nereiškia daryti tai kas tau yra malonu ir smagu, bet tai kas tau patinka ir kelia vidinį norą domėtis, būti smalsiu ir bandyti neatrastų dalykų, bei siekti kažkokių tikslų. Kaip pavyzdys, laimės tikrai nerasime nuolatos vykdami į klubus ar barus, nerasime jos žiūrint filmus ar serialus, sėdėdami kavinėje su draugais, pirkdami daiktus kurių mums iš tiesų nereikia ir be kurių galime apsieiti, bei daugybės kitų dalykų, kurie tik atrodo, kad mums patinka. Nors tai daryti ir yra smagu, viso labo tai yra tik iliuzija. Kas yra tikra, tai viduje esantys troškimai ir norai, kuriuos mes norėtume realizuoti. Vieniems įdomus yra dizainas, kitiems rūbai, kitiems renginiai, dar kitiems verslas ar dar kokie nors kiti dalykai. Darymas tų dalykų ir yra tai, kas tau patinka. Ir taip, tai reikš, kad reikės skirti tam daugiau laiko, išlipti iš komforto zonos, galbūt padaryti dalykų kurie yra nemalonūs, bet kiekvienas veiksmas ir žingsnis pirmyn, suteiks daugybę kartų pasitenkinimo ir džiaugsmo savimi bei tuo ką darai, nei bet koks trumpalaikis malonumas.

 

Kitas dalykas yra mėgavimasis mažais dalykais gyvenime. Dažnai šis dalykas yra daugelio daromas, tačiau greitai užmirštamas, todėl ilgalaikės naudos neduoda. Dėkingumas yra reikalingas, vien tik tam, kad nuolatos matytum ir jaustum, kad gyvenimas tikrai nėra toks blogas, koks gali atrodyti, arba kad pats nesi toks nelaimingas kaip tau atrodo. Per dieną, mums nutinka bent pora gerų dalykų KASDIEN. Tačiau ne visuomet mes juos vertiname ir džiaugiamės. Jei kiekvieną dieną skirtume 3min tiesiog ramiai pasėdėti ir prisiminti kas gero ir malonaus šią dieną nutiko, tikrai rastumėte bent keletą dalykų, kurie iš tiesų buvo malonūs. Žinoma, galbūt neiškarto, tačiau po geros savaitės, jau turėtumėte lengviau pastebėti mažus gyvenimo deimantus savo gyvenime. Vienam tai gali būti netikėtas draugo skambutis, kurį seniai matė, kitam tai skaniai pagaminta vakarienė, dar kitam net ir nepažįstamo praeivio šypsena! Arba visi šie dalykai kartu. Mažų dalykų vertinimas gali duoti mums labai daug, svarbiausia, tai lengviau padeda pažinti ko mes norime gyvenime.  Pvz.: Jei mus džiugina draugų kompanija, natūralu, kad turėtume dirbti darbą ar užsiimti veikla kurioje yra daug žmonių.

 

Galiausiai, iš tiesų būti laimingu nėra taip jau sudėtinga. Nors į buvimą laimingu susideda daugybė skirtingų dalykų, iš tiesų viskas ko reikia tai meilės sau ir kartais pagalvoti ko iš tiesų nori, o iš viso to, viskas prasideda natūraliai savo eiga. Su laiku mes pradedame mylėti ne tik save bet ir kitus, nes stebėdami save iš vidaus pradedame matyti, kokie iš tiesų vienodi mes visi esame, kokie svarbūs ir brangūs yra jausmai, bei koks iš tiesų gražus gyvenimas yra, jeigu išmoksti jį matyti. Su laiku ateina ir ambicijos ir išgryninti troškimai, kurie veda į verslo kūrimą, projekto vykdymą, užsiėmimą maloniu hobiu ar bet kuria kita veikla, kuri net ir turėdama savo iššūkių ir sunkumu sukuria savirealizacijos jausmą.

 

Vis dėl to, siekis būti laimingu ir sudėtingas iš tos pusės, jog reikia keistis ir priimti sprendimus, kurie nesijaučia malonūs, tačiau žinome, kad mes to norime. Jei norėtume gražaus kūno, nėra kitos išeities kaip eiti į sporto salę, bei sveikai maitintis. Nėra kitos išeities, tiesiog nėra. Net ir žinodami kaip mes to norime ir kaip iš tiesų būtų malonu jaustis gražiai ir sveikai, retas kuris iš tiesų pradeda tai daryti.

 

Šiuo metu, daugumai mūsų būti laimingu yra iššūkis, susiėmimas, savo baimių įveikimas, meilės ir dėkingumo priėmimas. Kita vertus, jei ieškosite sprendimo, ankščiau ar vėliau tikrai rasite, todėl svarbiausia yra tiesiog pradėti šiandien protingai priimti sprendimus, klausytis savo širdies balso ir pradėti džiaugtis mažais dalykais gyvenime, o visa kita pamažu įsivažiuos.