15 žingsnių kaip išsikelti prioritetus vedančius į sėkmę – tavo legendos gyvenimas

Nuo mūsų gyvenimo tikslų, prasideda mūsų gyvenimas. Kai mes neturime dėl ko gyventi, ko siekti, visa kita tampa beprasmiška – lengva visą laiką būti pavargus, nusivylus, depresuotam ir net nežinoti kodėl. Gyvenimo tikslai mus įkvepia, jie suteikia mūsų veiksmams prasmės, kuri savo ruožtu suteikia mums džiaugsmo, pasitenkinimo savimi ir gyvenimu bei savirealizacija. Iš tiesų, kai neturi aiškių tikslų, įvairūs saviugdos patarimai ir pamokos, tampa nieko vertos – nes visa tai tik įrankis, kuris jums turi padėti būti laimingesniais ir geresniais, tačiau kai neturime gyvenimo tikslų, mes niekuomet iš tikrųjų negalėsime būti laimingi ir pasiekę gyvenimo pilnatvę. Todėl, jūsų dėmesiui, tęsiame rubriką #PažinkSave kurios pavadinimas „Legendos gyvenimas“. Šie 15 žingsnių, jums bus labai praktiški ir naudingi siekiant pažinti savo tikslus. Jeigu ankščiau teko nagrinėti savo tikslus, stenkitės jų nenurašinėti, o pergalvoti iš naujo. Tie tikslai, kurie kartosis iš ankščiau, jums taps signalas, kad to iš tiesų trokštate. Taip pat, atlikdami testą neskubėkite. Skirkite sau laiko pagalvoti. Jums nėra būtina išspręsti visko per valandą ar per dieną. Jeigu reikia, skirkite tam kad ir mėnesį, nuolatos papildydami ar kažką išbraukdami, kol jausite, jog esate patenkinti su savo sprendimais. Sėkmės!

1 žingsnis: išvardink 25 svarbiausius dalykus, kuriuos norėtum įgyvendinti per ateinančius keletą metų.

Šie dalykai gali būti susiję tiek su tavo gyvenimo tikslais, tiek su pomėgiais, nesvarbu teigiamais, ar neigiamais. Kuo atviresnis būsi, tuo geriau.

2 žingsnis: išsirinkti 5 pagrindinius dalykus.

Peržiūrėti 25 surašytus savo dalykus, kuriuos norėtum įgyvendinti per ateinančius keletą metų ir išsirinkti 5 pačius svarbiausius ir sureitinguoti juos pagal svarbumą.

3 žingsnis: refleksija – kas padarė praeitus metus sėkmingus ir kas nenusisekė:

 1. Dėl kurių dalykų įvykusių praeitais metais džiaugiesi labiausiai?
 2. Jeigu laikraštis išspausdintų straipsnį apie praeitus tavo gyvenimo metus, kaip skambėtų jo antraštė?
 3. Kokius nebaigtus darbus, kuriuos buvai pasilikęs iki metų pabaigos, norėtum pabaigti ir kada ?
 4. Kada labiausiai džiaugeisi gyvenimu praeitais metais? Ką tuomet darei? Su kuo buvai?
 5. Pažiūrėk atgal, ką būtum padaręs kitaip?
 6.  Kokią savo svajonę išpildei praeitais metais?
 7. Kur leidai baimei tau sutrukdyti siekti savo tikslų?
 8.  Kas praeitais metais buvo tau nuobodžiausia ir ko norėtum išvengti šiais metais?
 9. Kokius naujus įkvepiančius žmones sutikai praeitais metais? Su kuo norėtum tapti artimesnis šiais metais? Atsimink, dažniausiai mes praleidžiame laiką tik su 5 žmonėmis – rinkis atsakingai.

4 žingsnis: Nustatyk savo dėmesio sritis.

Nustatykite savo pagrindines dėmesio sritis, kuriose nori pasiekti tam tikrų rezultatų. Pavyzdžiui: sveikata, pagalba kitiems, santuoka, verslas, pasaulio užvaldymas, tapti nauju Steve Jobs ir t.t. Kuo labiau kūrybiški būsite šiame žingsnyje, tuo labiau sau įsipareigoję tapsite. Stenkitės tilpti į top 8 sritis, jeigu pavyks į mažiau – tuo geriau, nes būsite labiau orientuoti ir tikslingesni.

5 žingsnis: nustatyti pasiryžimus ir įpročius.

Prieš pradedant galvoti apie didžiuosius tikslus, vertėtų pradėti nuo bendrų tobulėjimo temų su kuriomis norime dirbti – tai pasiryžimai ir įpročiai. Jie skiriasi nuo tikslų tuo požiūriu, jog tikslai yra galiausiai įgyvendinami ir baigtiniai, tuo tarpu pasiryžimai ir įpročiai neturi galutinės baigimo datos. Tai yra tai, kas visuomet yra su jumis judant pirmyn. Pavyzdžiui įpročiai anksti keltis, planuotis dieną, mokėti atsipalaiduoti, tinkamai išsimiegoti ir t.t. Tačiau įpročiai dažniausiai tampa po 1 mėnesio, kartojant kasdien, todėl siūlome pasirinkti 12 įpročių, kiekvienam mėnesiui, kurie jūsų manymu leis jums siekti savo būsimų asmeninių tikslų. Žinoma, galite mėnesiui išsikelti ir 2 įpročius, kuriuos norite išsitreniruoti, tačiau kuo mažiau jų turėsite, tuo tikslingesni jie taps, taip pat mažesne tikimybė bus nustoti dirbti su įpročiu.

6 žingsnis: nustatyti pamatinį tikslą, kiekvienoje dėmesio srityje.

Dabar laikas pamąstyti apie didelius dalykus. Šie tikslai neturi būti neįgyvendinami, tačiau pakankamai dideli, kad būtų linksma. Svarbiausia, kad jie turi būti tau prasmingi. Nėra būtina išsirinkti daug dalykų visose kategorijose, tačiau kuo daugiau pasirinkimų turėsite, tuo lankstesni tapsite. Taip pat atėjo laikas priskirti dėmesio sritims ir tuos tikslus, kuriuos atradote darbo pradžioje 1 žingsnyje.
Kiekvienai dėmesio sričiai, skirkite po 1-3 tikslus:

7 žingsnis: būk konkretus, nustatyk ko tu iš tiesų nori.

Nepakanka pasakyti„aš noriu būti sveikesnis“ ar „už pirmą trilijoną eurų, nupirkti dalį JAV valstybės skolos, kad galėtum sakyti, jog tau priklauso dalis Amerikos“. Tikslai turi būti konkretūs ir išmatuojami, kad galėtume sekti, kaip ir kada jie yra pasiekti bei lengviau suprasti, kodėl nepavyko jų įgyvendinti nesėkmės atveju. Skirk laiko aprašyti, kaip žinosi, kad pasiekei savo tikslus iš 6 žingsnio.

Tikslas
Išmatuojamas rezultatas ir specifika
8 žingsnis: gauk įgalinimo – surask patrauklų emocinį ir racionalų pagrindą KODĖL.

Įgalinimas gali atsirasti iš dviejų priežasčių: mąstant apie nuostabius dalykus įvykdžius savo tikslus, arba mąstant apie nemalonius dalykus, kurie gali nutikti nepasiekus savo tikslų. Pozityvus ar negatyvus, atrask kas labiausiai tave motyvuos pasiekti tavo tikslus. Kiekvienam savo tikslui atrask po motyvuojantį jausmą.

Tikslas


Įgalinimas - pagrindinę priežastis kodėl


9 žingsnis: užpildyti skyles ir sukurti mažus žingsnelius.

Galvojant apie konkretų tikslą, kurį norime pasiekti laike, gali pasirodyti, jog jis yra tiesiog per didelis. Tačiau bet koks tikslas gali ir turėtų būt skaidomas, nes kiekviename iš jų yra tokių darbų, kurie reikalauja 1 valandos ar mažiau darbo.

Šio žingsnio tikslas yra savo išskirtus tikslus suskaidyti į mažesnius (3-5) tikslo etapus. Tuomet tuos etapus suskirstyti dar į smulkesnius žingsnelius (3-5). Taip pat prie kiekvieno tikslo, pagalvok nuo ko galėtų pradėti JAU DABAR ir kas galėtų tau padėti su tavo tikslu – viską padaryti vienam yra pakankamai sunku.

Tikslas: mūsų tikslas
Tikslo sudedamosios dalys:

 • 1 tikslo etapas

o   A etapas

o   B etapas

o   C etapas

 • 2 tikslo etapas

o   A etapas

o   B etapas

o   C etapas

...

Nuo ko pradėti:

 •  
 •    

Kas gali padėti ar palengvinti tikslą?

 •  
 •          

10 žingsnis: sudėlioti tai į kalendorių.

Viskas ką mes darome užima tam tikrą mūsų laiko dalį, kurio turime ribotą kiekį. Nedėliojant savo tikslų ir darbų į kalendorių, ar kaip nors kitaip jų neįrėmindami, mes galime prisiimti daugiau darbų negu galime jų padaryti arba iš viso, neturėti motyvacijos ar/ir noro jų įgyvendinti, nes galvosime, jog galime tai padaryti bet kada. Susidėliok savo darbus į metų kalendorių.

11 žingsnis: įsipareigok – papasakok bent 4 draugams apie savo tikslus.

Kai apie mūsų tikslus žino dar kas nors be mūsų, mes daug labiau esame linkę įsipareigoti tų tikslų pasiekti. Pasirink 4 artimus draugus ir papasakok jiems ką ketini padaryti, bei paaiškink kodėl tau tai taip svarbu, bei papasakok apie savo veiksmų planą, kad jis galėtų stebėti tavo progresą. Jeigu nori dar daugiau įsipareigojimo, tačiau ir didesnės pasisekimo tikimybės, duok savo draugui tau pakankamai didelę sumą pinigų, kuriuos jis turės saugoti iki kol tu įvykdysi savo tikslą, o jeigu neįvykdysi, jie liks jam.

12 žingsnis: kas savaitę ir kas mėnesį peržiūrėk savo planus ir progresą.

 

13 žingsnis: padaryk kažką DABAR, nesvarbu kokį mažą dalyką.

Niekada nepalik savo mokinimosi sesijos, be konkrečių darbų, kuriuos jau gali padaryti dabar ir pritaikyti tai ką išmokai. Tai gali būti net ir pats mažiausias dalykas. Išsirink 5 mažus darbus, kuriuos gali padaryti jau dabar siekiant savo tikslų, kuriuos išsirinkai ankstesniuose žingsniuose.

14 žingsnis: atrask tai, ko turėsi vengti bet kokia kaina, kad jaustumeisi netrukdomas savo siekiant savo tikslų.

Viskas, ko nepasirinkai savo pirmojoje užduotyje rinkdamasis 5 pagrindinius tikslus yra tavo dalykai, kurių turėtum vengti bet kokia kaina. Kad ir kas tenutiktų, jie negali gauti iš tavęs jokio dėmesio, kol nebus įgyvendinti TOP 5 patys svarbiausi tavo tikslai. Išvardink likusius 20 savo tikslų ir prie kiekvieno parašyk po keletą būdų kaip jie gali tave blaškyti.

15 žingsnis: įsipareigok savo prioritetams

Labai svarbu, kad būtum įsipareigojęs savo tikslam. Dar kartą parašyk, kodėl šie tikslai ir kiekvienas iš jų yra svarbiausia, nei bet kas kita gyvenime?