Kaip susikurti rytinį ritualą arba pasiruošimas iš dienos pasiimti viską kas įmanoma.

Dauguma sėkmingų žmonių keliasi anksti ryte, tačiau ką jie veikia nubudus? Vienas iš trumpesnių atsakymų - rytiniai ritualai, kurie paruošia juos visai dienai. Tad kaip pačiam susiformuoti tokius ritualus, kurie tau padėtų iš dienos pasiimti viską kas įmanoma?

Tam, kad ryte iš tikro atsibustum ir būtum pasiruošęs sėkmingai dienai svarbiausia yra žinoti kas tave "išties" pabudina, norint pažadinti savo kūną, protą ir galiausiai žinoti kas suteikia tavo kūnui energijos tam, kad viskas veiktų optimaliai. Štai keletas idėjų nuo kur pradėti norint susikurti savo rytinį ritualą.

Pabudimas - Kiekvienas atsikeliame, tačiau kiek iš mūsų palepina save duodami sau pusvalandį dar pasnūduriuoti, nepalikdami atsikelti iš letargo miego.Kaip manai ką tau reikėtų atlikti kiekvieną rytą tam, kad išties atsibustum? Dušas? Mankšta? Sveiki pusryčiai? Gal viskas kartu? Kas man padeda, tai žadintuvo padėjimas visai kitam kambario gale, tam, kad mieguista ranka ryte nesugalvotų spausti snoozo ir šiltas dušas iškart po to, kad atsigaučiau iš gilių nakties sapnų.

Fizinis ir protinis sustygavimas - Prieš kiekvieną koncertą, atlikėjai susiderina gitaras, jeigu ne, jie ne patys geriausi atlikėjai. Jeigu nori kiekvieną dieną pasiimti kiek įmanoma daugiau iš savo dienos atlik tai kas tave suderins mentališkai ir fiziškai, tai gali būti greita rytinė mankšta, meditacija, joga, skaitymas ar sudoku žaidimo partija, nevardinant daugelių kitų būdų. Stenkis atrasti veiklas kurios tau padeda pasiruošti kasdieniniame darbe, moksle ir kitose srityse, užtikrindamas budrumą ir aštrų protą kovojant su iššūkiais. 

Energija - Pusryčiai, bene svarbiausias rytinio ritualo aspektas. Kaip gali važiuoti toli kai automobilyje nėra kuro. Nespausk pamėgto snoozo mygtuko ir pasidaryk pusryčius, kurie nebūtų per sunkūs kūnui, tačiau aprūpintu kūną ir protą greita energija. Salotos, žuvis, vaisiai, įvairios kruopos puikus pasirinkimas greitai suteikti kūnui energijos, kad jaustumeisi žvalus, venk riebesnio maisto kuriam reikia daugiau laiko pasisavinti naudingas medžiagas. Ir nepamiršk vitaminų, kurie niekada nepamaišys. 

Bet kam visa tai? Turėti rytinį ritualą didžiausias privalumas yra toks, jog visa tai kartojant diena iš dienos jausiesi geriau ir su kiekviena diena, turėsi daugiau valios. Matydamas dienos iššūkius nesakysi - "Galbūt rytoj", o žinosi, kad nepraėjus valandai, nuo tada kai tu pabudai TU sugebėjai sau skirti laiko patobulėti fiziškai, protiškai, pasirūpinti pačiu savimi, tam kad priimtum tą iššūkį kuris yra dabar prieš tavo akis. 

Koks mano rytinis ritualas?

Keliuosi 6:00 ryto, po kurio seka šiltas dušas, po dušo seka 10 minučių meditacija, rytinė mankšta, užturbinti pusryčiai, apie pusvalandis su knyga ir galiausiai naujos kalbos žodžių pasikartojimas, kad pramankštintų galva. Visa tai užtrunka apie 1.5h, tačiau sukūrus savo ritualą, dieną sugebu kur kas dėmesingiau klausyti informacijos, atlikti darbus ir tiesiog jaustis puikiai kiekvieną rytą.

Galiausiai klausimas jums - koks jūsų rytinis ritualas?