Perspektyvos keitimas

Susidūrę su problema esame linkę ją spręsti vienu būdu, tačiau sugebėti pakeisti perspektyvą yra vienas iš svarbiausių aspektų kurie nulemia mūsų kūrybiškumą ar netgi išmintį. Žvelgdami iš kitos perspektyvos surandame kur kas greičiau naują sprendimo būdą. Tad kas būtent padeda atrasti naują požiūrį?

Ieškok gero - Matydami problemą mes dažniausiai matome tik įvairius minusus. Sėkmingi žmonės visa tai mato kaip iššūkius ir galimybę išmokti kažko naujo. Kad ir kas beužkluptų, stenkis atrasti kas tau būtų naudinga, kažko gero. Tai pakeis tavo problemų perspektyvas.

Pažvelk į situacija kito žmogaus akimis - Kartais nesugebame suprasti aplinkinių ar kylą įvairių ginčų. Sugebėjimas empatiškai galvoti leis tau suprasti kitų žmonių požiūrį į situacija ir matysi kaip išspręsti ją, galiausiai suvoksi kitų žmonių perspektyvas.

Būk atviras naujoms idėjoms - Jeigu esi labai konservatyvus ar liberalus stenkis suvokti kitą pusę ir išklausyti tai ką vienas ar kitas sako. Tai ne tik leidžia suvokti pilnai situacija, bet ir įgauti naujas perspektyvas iš aplinkos.

Daugiau klausyk, mažiau šnekėk - Kai per daug šnekam mažai ką ir apmąstom. Norint įžvelgti kažką naujo žmonėse stenkis daryti priešingai. Daugiau leisk pasireikšti kitiems, o pats stenkis daugiau išgirsti ką kiti sako, negu iškarto siūlyti sprendimą. 

Medituok - Intensyviai susikaupus ir mąstant tik apie vieną situaciją dažnai tiesiog "atsiranda" nauja idėja ar perspektyva kurios ankščiau neturėjai. Laikui nespaudžiant pameditavus galima atrasti ne vieną ir ne dvi perspektyvas kurios tau padės ateityje.

Lipk iš komforto zonos - darant kažką naujo ir tai kas tave šiek tiek gąsdina leidžia tau patirti naujo ir atrasti naują perspektyvą. Pabandyk pakeliauti vienas, daryk tai kas tau sukelia drugelius pilve ir tikrai sugebėsi atrasti kažką naujo savyje.