Atidėliojimas

Visi esame susidūrę su atidėliojimu. Dažnai sugalvojame atidėlioti svarbius darbus, o laiko jiems tinkamai atlikti taip beveik niekada ir nelieka. Ankščiau atidėliojimas man buvo ganėtinai didelę problema, kuomet vietoje darymo tai kas man iš tiesų padėtų ateityje iššvaistydavau savo laisvą laiką(Ir laiką kuris turėtų būti paskirtas darbui) žiūrėdamas serialus, filmus, žaisdamas žaidimus ir t.t. Kuomet laiką, skirtą darbui, pakeiti pramoga – tada ir įvyksta atidėliojimas. Tad kaip nugalėti šį įprotį ir jį pakeisti?

1. Identifikuok ką tau reikia padaryti – Atidėliodami, mes nesusimąstome apie darbą, stengiamės apgauti protą, jog jis ne toks sunkus, galiu jį padaryti kitą dieną ir toliau žiūrim serialą... Paskutinė diena – O velnias, tai kur kas daugiau negu galvojau! Tada per naktį geriame bidonus kavos ir galiausiai jei paruošiame, paruošiame vidutinišką darbą geriausiu atveju. 
Kad įveiktume atidėliojimą reikia suprasti visą savo darbo paveikslą. Suprask darbo kriterijus, suprask ko reikalauja ir kokie tavo darbo tempai, kad galėtum padaryti gerą darbą laiku.

2. Darbo padalinimas – Kaip valgai maistą? Jeigu bandysi suvalgyti vienu kąsniu didžiulį cepeliną, na tikiuosi, jog neužspringsi, tačiau jeigu yra didžiulis darbas kaip jį įveikti? Kaip ir cepeliną taip ir darbą – kąsniais. Turint didžiulį darbą išnarpliok jį iki mažiausių užduočių. Jeigu per metus turi parašyti 300psl. knygą, tai atrodo kaip sunki užduotis. Tačiau metus laiko, parašyti po vieną puslapį per dieną, atrodys kur kas lengviau ir turėsite kur kas daugiau motyvacijos tikslui pasiekti.

3. Venk visko kas blaško tave – Prieš darydamas svarbų darbą ar rašydamas straipsnį visada susitvarkau kambarį arba bent stalą. Kuomet Steve Jobs pradėjo vadovauti įmonei „Next“ jis balta spalva pakeitė visų ofisų kambarių spalvą, visus daiktus esančius ofise sumažino iki pačio įmanomo minimumo. Kuomet jis buvo paklaustas, kodėl jis taip pasielgė jis pasakė, jog jam reikia, kad visas dėmesys ir kūrybiškumas būtų skirtas atliekant darbą. Tad jeigu darai darbą apsiribok tik reikmenimis kurių tau iš tikrųjų reikia.

4. Įveik savo baimes – Atidėliojimas iš dalies yra tam tikros baimės simptomas. Kaip kas bijodami pasirodyti kvailais atidėlioja kiekvieną darbą iki pačios paskutinės dienos ir vėliau turi priežastį – neturėjau laiko, todėl darbas prastas, pažymys ir t.t. Kai kas bijo mokytis ilgai, nes kitaip, jie bus moksliukai. Yra ir tokių kurie tiesiog bijo sėkmes ar pačio darbo. Tad, kad ir kokia baimė bebūtų, suvok ją ir neleisk jai kišti pagalius į tavo ratus. 

5. Jeigu darai kažką naujo, pasakyk visiems – Nori padaryti tai kam tau trūksta šiek tiek valios? Nori sportuoti ar mesti žalingą įprotį, tačiau atidėlioji? Pasakyk visiems. Šeimai, draugams, šuniui klebonui, tam kuris klausia kiek valandų.. Kam tik išeina. Kai tau svarbūs žmonės yra įtraukiami į veiklą kuria nori užsiimti, ją padaryti tampa kur kas lengviau –jautiesi atsakingas norėdamas nenuvilti kitų, arba tiesiog įrodyti, jog esi ne iš kelmo spirtas. Kad ir kokia priežastis visa tai leidžia tau atlikti reikiamą darbą.

Sėkmes sugrįžtant prie darbų!