Koks tavo skaitymo greitis?

„Speed reading“ – Tai metodas kuris pagerins jūsų skaitimo greitį. Vidutiniškai žmogus per minute perskaito vos apie 250 žodžių, studentai sugeba skaityti šiek tiek daugiau - 400 žodžių per minutę, na o profesoriai iki 500. Tačiau praktikuojant šį metodą skaitymo greitį galima išvystyti iki 13.000 žodžių per minutę.. Nejuokauju http://goo.gl/YXAzv0 
Tad kaip mums skaityti greičiau?

www.spreeder.com – Šis puslapis taps tavo geriausiu draugu jeigu nori išmokti greičiau skaityti ir nenori daug gilintis į įvairias metodikas ir technikas. Asmeniškai manau, jog tai vienas lengviausių būdų išmokti kaip greičiau skaityti. Tiesiog nukopijuokite tekstą ir pasirinkite kokiu greičiu norite skaityti. Po tokių kelių bandymų pasiėmę paprastą knygą pastebėsite, jog automatiškai skaitote kur kas greičiau negu prieš tai.

Sek tekstą – Skaitydami 30-50% laiko „suryja“ teksto ieškojimas, eilutės pamėtimai ir t.t. Norėdamas tapti kur kas greitesniu skaityme sek skaitomą tekstą pirštu, tušinuku ar popieriaus lapu, nors ir bananu, tiesiog nepamesk eilutės. Vien šis patarimas pagreitina skaitymą apie 20%.

Suprask žodyną – Vienas žodis gali pakeisti visą sakinio reikšmę, taipogi kaip vienas žodis gali padaryti sakinį visiškai nesuprantamu. Norėdami greitai skaityti pamokų ar kurso medžiagą pirma išsiaiškinkite temoje esančius neaiškius žodžius. Ne tik greičiau skaitysite, tuo pačiu geriau suprasite ir pateiktą medžiagą.

Skaityk gabalais – Mes dažniausiai skaitome pažodžiui, kad ir kaip greitai skaitytume po vieną žodį kur kas greičiau yra skaityti atskirais gabalais. Pasitelkite savo periferinį matymą ir stenkitės beskaitydami apčiuopti daugiau negu vieną žodį tai gerai parodo šis trumpas video patarimas -http://goo.gl/VpzTOU

*Perskaityk pirmas paragrafų eiles – Tie kurie tikrai norite skaityti +500 žodžių per minutę perskaitykite pirmas paragrafų eiles prieš bandydami ypač greitai skaityti. Šis patarimas leidžia kur kas greičiau suprasti bendrą mintį ir greitai beskaitant leidžia nepamesti suvokimo apie ką yra skaitoma. 

http://goo.gl/7W8NI - Koks jūsų skaitymo greitis?