Laimės čia nerasi, bet jei darysi viską gerai, gausi nuorodas kur ji galėtų būti

Laimės čia nerasi, bet jei darysi viską gerai, gausi nuorodas kur ji galėtų būti

Tema apie laimę ir jos paieškas yra neišsemiama. Visi nori džiaugtis gyvenimu, daryti tai kas jiems patinka, būti su tais, kuriuos jie myli ir daryti daugybę kitų dalykų, kurie visi kartu sutelpa į vieną frazę „Būti laimingu“. Tačiau tai nėra visiems pasiekiama taip lengvai kaip yra rašoma knygose.

7 Knygos šiai vasarai.

Vasara įsibėgėjo. Kai kas keliauja, kaip kas jau dabar sėdi prie jūros su knygą. Jeigu vis dar ieškai knygos vasarai, šis sąrašas tau. 

download.jpg

Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą - Mark Manson.

Ši knyga yra puikus skaitalas šiai vasarai. Jeigu jau seniai atostogavai, ką tik gavai diplomą ar užbaigei mokslus ši knyga yra išskirtinė lyginant su dauguma saviugdos knygų. Autoriaus kiek nihilistiškas požiūris į pasiekimus, aplinkos spaudimą ir mums iškeltus siekius ir kaip dėl to nekrušti sau proto yra šiokia tokia atgaiva nuo didžiosios masės saviugdos knygų. Mes patys sau kaip ir autorius sako krušame protą dėl įvairių kasdieninių rūpesčių, tačiau svarbiausiai perfrazuojant, jog kuomet mes skiriame mažiau dėmėsio į rezultatą, visgi tas atneša kur kas geresni rezultatą negu prieš tai

0771038518.jpg

Sapiens. Glausta žmonijos istorija - Yuval Noah Harari

Net jeigu nesidomi istorija ar biologija, šią knygą tikrai rekomenduoju bent duoti šansą dėl bendro išprusimo. Kuo ši knyga įsiminė man asmeniškai, jog čia yra sutraukta žmonijos istorija nuo daugialąsčių molekulių iki homo sapiensų kurie supa mus šiai dienai. Ir kodėl visgi mes esame tokie kokie mes esame, kodėl mes tikime tam tikromis tradicijomis, kodėl mes elgiamės neracionaliai, agresyviai ar kaip tik kartais susigūžę dėl velniai žino kokios priežąsties. Tai puiki knyga introspekcijai ir pačios žmonijos.  Ši knyga atrodo lyg būtų nukalta šalto faktiško racionalumo, o perskaityta kažkieno kas nebūtų tarp homosapiens gretų, tačiau tai ir padaro šią knygą puikią.

30257963.jpg

12 gyvenimo taisyklių, priešnuodis chaosui - Jordan B. Peterson. 

Jordan B. Peterson mano akimis yra vienas iš labiausiai kontravertiškų laisvų mąstytojų šiai dienai. Jo pačio gyvenimas šiuo metu kupinas chaoso dėl jo išsakytų minčių, su Amerikoje vykstančiomis socialinėms teisių judėjimais ir žurnalistais. Tačiau ši knyga yra vertinga tiems kas šiuo metu patiria stesą ir chaosą savo gyvenime ir ieško kitokios perspektyvos šiomis temomis. 

$_35.jpg

Goodbye, things - Fumio Sasaki

Trumpa knyga(Turbūt dėl to, kad minimalistas parašė)kuri yra skirta tiems kurie vis dar gyvena pagal supratimą, jog daugiau yra geriau. Kas jeigu, turėdamas mažiau gali daugiau džiaugtis tais dalykais ir visumoje turėti daugiau laimės? Ši knyga parodo praktiškus būdus kaip siekti minimalistinio gyvenimo ir kokie buvo rezultatai žmogaus kuris pradėjo gyventi minimalistiškai. 

51dQz2ga52L._SX326_BO1,204,203,200_.jpg

Menas būti laimingam - Howard C. Cutler, Dalai Lama

Tai dar viena knyga sąraše, kurią būtų galima užbaigti vienu prisedimu. Turbūt daugeliui jau teko skaityti šią knygą, tačiau nesenai apsilankius Dalai Lamai Lietuvoje, manau tai puiki proga peržvelgti jo laimės perspektyvą. Ši knyga vistiek išlieka reikšminga šiai dienai, dėl jos tolerantiško požiūrio į kitokius gyvenimo būdus ir religijas.

51kzUUHhMTL._SX331_BO1,204,203,200_.jpg

Deep Work - Cal Newport

Šiai dienai išlaikyti dėmesį tampa vis sunkiau, kuomet mus pastoviai supa socialinė media, neišsenkantis žinių kiekis ir kiti pašaliniai dalykai. Tuo tarpu atlikti darbus kurie reikalauja daug protinio krūvio tokioje aplinkoje tampa kartais neįmanoma. Ši knyga duoda patarimų kaip pašalinti išorinius trikdžius ir kaip efektyviai atlikti darbus pagaliau nesiblaškant į šonus.

18851822.jpg

Unwind!: 7 Principles for a Stress-Free Life -  Michael Olpin, Sam Bracken, Daniel Amen

Jeigu stresas vis dar persekioja tave diena iš dienos, ši knyga duos 7 principus, kurie padeda sumažinti stresą. Gal pati knyga neduoda ypač daug naujų realizacijų, tai puiki knyga jeigu neteko kažko panašaus skaityti šia tema. 

Toks Avantiūros sąrašas knygų šiai vasarai, kokią knygą skaitysite jūs? 


*Dalis knygų dar neturi lietuviškų vertimų, tačiau visas knygas galite rasti audible.com

Ikigai gyvenimo prasmės konceptas

Ikigai gyvenimo prasmės konceptas

Dėl ko jūs keliatės ryte iš lovos? Dėl ko gyvenate? Vien tik bandymas atsakyti į šį klausimą, gali reikalauti tiek daug pastangų, jog galime taip ir neatrasti savy jėgų kaip į jį atsakyti. Kai kurie randa atsakymą greitai, kiti ieško visą gyvenimą, vis dėl to, nesvarbu kiek laiko truks atradimas, svarbiausia yra pati kelionė – pasiimkite iš jos viską.Šį kartą, pasidalinsime japonų konceptu nusakančiu kaip turėtumėte suderinti savo gyvenimą, jog būtume laimingi. Šis konceptas yra vadinamas Ikigai

Gyvenimo esmė yra...

Gyvenimo esmė yra...

Skyrus šiek tiek laiko apmąstymams, galime ne tik pamažu suprasti, tačiau ir pajausti, kad tikroji mūsų laimės būsena yra susijusi su kitais: jei nebūtų su kuo dalintis džiaugsmu ir liūdesiu, kaip tuomet patikrintume, kad iš tiesų patiriame sunkumus ar pakilimus? Ką darytume su savo emocijomis, jeigu nebūtų kas jas įvertintų, pripažintų ar padėtų kaip mums yra sunku? Neįmanoma būti laimingu, kai esame atsiskyrę nuo kitų, net ir vienuoliai, kurie pasitraukia į vienatvę turi ryšį su kitais tokiais pačiais kaip ir jie patys, bei Dievu, kuriuo jie tiki – šis ryšys ir tampa būdu jiems išreikšti savo jausmus, išgyvenimus ir patirtis.

Kaip nustoti buvus tinginiu – sprendimai ilguoju ir trumpuoju laikotarpiu

Kaip nustoti buvus tinginiu – sprendimai ilguoju ir trumpuoju laikotarpiu

Visų pirma, laikas pradėti griauti mitus kuriuos pasąmoniškai susikuria žmonės nuolatos galvodami apie efektyvumą. Tas mitas yra: „Visuomet privalau elgtis efektyviai, siekti savo tikslų ir su tuo dirbti“. Iš tiesų, viskas gerai, kai retkarčiais jaučiamės aptingę ir dieną ar dvi nieko neveikiame. Tačiau problema atsiranda kai jaučiamės aptingę nuolatos t.y. ilguoju laikotarpiu.

Kodėl verta siekti harmonijos?

Kodėl verta siekti harmonijos?

Harmonija yra stipriai susijusi su balansu tarp proto, kūno ir dvasios. Kai jaučiame esą pakylėti ir laimingi, kai mintimis nuolatos primename sau koks geras mūsų gyvenimas nepaisant kokių nors sunkumų ir kiek jame pozityvumo ir kai mūsų kūnas visuomet yra energingas, budrus ir sveikas – mes pasiekiame tokią pilnatvės būseną kai galime drąsiai sakyti „gyvenimas yra puikus!“.

7 dalykai, kurie padės jums pasiekti savo tikslų ir laikytis pažadų sau

7 dalykai, kurie padės jums pasiekti savo tikslų ir laikytis pažadų sau

Kai turime savo gyvenimo tikslus ir svajones, kurių trokštame siekti, kad būtume sėkmingi ir iš tiesų gebėtume visą tai įgyvendinti ir būti iš tiesų laimingais reikia turėti jėgų siekti. Nes bet koks tikslo turėjimas yra  dar tik pusė darbo. Na gal tiesą pasakius tik nedidelė dalis. Tai yra tas pats, kaip atsisėdus ant kėdės laukti kol nuvyksite į Palangą, nes ten labai smagu.

5 metodai, kurie padės jums lengviau laikytis savo įsipareigojimų sau

5 metodai, kurie padės jums lengviau laikytis savo įsipareigojimų sau

Žmonės, kažkokiu būdu, vis dar galvoja, jog jų smegenys yra puiki vieta organizuoti savo gyvenimą ir priimti puikius sprendimus, ypač kas liečia įsipareigojimus. Deja, tačiau taip nėra, todėl įvairūs metodai turėtų būti taikomi, kad galėtume priminti sau savo tikslus, kuriems esame savanoriškai įsipareigoję, siekiant pokyčio savo gyvenime ir asmeninės sėkmės ar gerovės konstravimo.

15 žingsnių kaip išsikelti prioritetus vedančius į sėkmę – tavo legendos gyvenimas

15 žingsnių kaip išsikelti prioritetus vedančius į sėkmę – tavo legendos gyvenimas

Gyvenimo tikslai mus įkvepia, jie suteikia mūsų veiksmams prasmės, kuri savo ruožtu suteikia mums džiaugsmo, pasitenkinimu savimi ir gyvenimu bei savirealizacija. Iš tiesų, kai neturi aiškių tikslų, įvairūs saviugdos patarimai ir pamokos, tampa nieko vertos – nes visa tai tik įrankis, kuris jums turi padėti būti laimingesniais ir geresniais, tačiau kai neturime gyvenimo tikslų, mes niekuomet iš tikrųjų negalėsime būti laimingi ir pasiekę gyvenimo pilnatvę.

Testas - tu visuomet esi vertas 100% besąlygiškai

Testas - tu visuomet esi vertas 100% besąlygiškai

Viskas, kas yra asmeninis tobulėjimas, prasideda nuo asmeninių tikslų ir svajonių, kurie tampa pamatine ir pagrinde jėga, kuri suteikia mums kryptingumą mūsų gyvenime. Tik tuomet, visi efektyvumo, motyvacijos ir kiti patarimai iš tiesų tampa aktualiais ir prasmingais. Todėl tęsiame #PažinkSave rubriką ir pristatome klausimų rinkinį, kurio tematika yra savivertę.

Kai nėra valios ugdyti valiai... Kaip tuomet siekti savo tikslų? (Metodika ir mėnesio planas)

Be abejonės, kad galėtume siekti savo svajonių, tikslų, keisti savo mąstymą ir elgseną – mums yra būtina tam tikra mus varanti energija, kuri paverčia mūsų troškimus bei norus veiksmais. Ta energija yra motyvacija, kuri mums mintyse paaiškina kodėl toks ir anoks veiksmas yra mums naudingas bei prasmingas. Tai yra mus vienaip ar kitaip elgtis skatinanti jėga. Tačiau čia slypi ir pavojus – ji ne visuomet veikia mūsų naudai – jeigu mes stengsimės kažko išvengti dėl savo baimių ar prisirišimo, tas vengimas mums pradės būti prasmingas ir labiau motyvuotas pasirinkimas. Pats paprasčiausias pavyzdys yra darbai, kuriuos nukeliame paskutiniai dienai, nes per daug esame prisirišę prie savo komforto ir nenorime iškeisti savo gerą laiką darant ką nors kitko į darbų darymą, kuriuos galima padaryti vėliau.

Už motyvacijos slypi daugybė įvairių mūsų minčių, vertinimų, patirčių, emocijų, nusiteikimų, tikėjimų, lūkesčių, įsipareigojimų, pasaulio ir mūsų vietos jame suvokimas, bei pačių mūsų nuomonė apie mus pačius. Visas šis konstruktas ir yra priežastis, kodėl subrendus žmogui, taip sunku keisti savo elgesį, kodėl būna sunku pradėti daryti ar galvoti kitaip. Dažnai mes būname prisirišę (ar tiesiog suaugę) prie savitos mąstymo sistemos, kuri verčia mus vienaip ar kitaip elgtis, todėl laisvu noru nieko nepavyks pakeisti ir ta reikia suprasti. Kad galėtume keisti užsitvirtinusį nenaudingą mūsų elgesį, mums dažnai reikia elgtis priešingai nei esame įpratę, patirdami diskomfortą, nepasitenkinimą ir skausmą net ir tuomet, kai žinome jog elgiamės teisingai.

Pavyzdžiui, kai antsvorio turintis žmogus pradeda sportuoti, jis susiduria su daugybę sunkumų, kuriuos turi praeiti, kad sėkmingai pakeistų savo elgesį, vedantį jį savo tikslo link. Tai yra svarbu suprasti – sunkumai yra visiškai natūralus procesas, jo nederėtų bijoti ar nuo jo slėptis. Tai, kaip ir savaime aišku, tiesa? Tačiau be galo svarbu tai atsiminti, kodėl? Nes kai keisite savo elgesį ir ateis laikas, kai galvosite jog yra sunku, turite atsiminti: už elgesio stovi labai sudėtingas mąstymo aparatas, todėl jį keisti nėra lengva, o tie sunkumai, kuriuos mes įsivaizduojam patiriantys yra tik tos sąmonės būdas mus apsaugoti nuo pačių savęs. Tai ką mes jau išgyvenimo yra patvirtinta mūsų sąmonės kaip saugus būdas gyventi ir patenkinti mūsų pačių poreikius, o visa kita, tam tikra prasme simbolizuoja pavojų. Mūsų sąmonė gali argumentuoti labai įtikinamai: „Ai, nereikia čia tiek tau sportuoti, tiesiog mylėk save – yra daug apkūnių laimingų žmonių, kodėl negali būti kaip jie“ arba „Tau nebūtina daug mokytis ir dėti pastangas į mokslą, koks skirtumas ką kiti mano, svarbu kad esi laimingas čia ir dabar“. Vis dėl to, tai tik mūsų pačių savigynos procesai, kurie nori apsaugoti mus nuo kokių nors kažkada patirtų traumų, prisirišimų, baimių ar kitų dalykų. Tačiau reikia atminti ir kitą labai svarbų dalyką: ne visos mūsų patirtys, išgyvenimai mintys ar kiti dalykai yra sėkmingi (dauguma turime ir blogų patirčių, kurios mus tik išgąsdina bandyti dar kartą), ne visi iš jų mus padaro geresniais, ne visi iš jų padaro mus stipresniais ir laisvesniais. Dėl visų savo patirčių ir minčių, mes galime jaustis nelaimingi, depresyvūs, bejėgiai ir nevalingi siekti savo svajonių, net nesuprasdami ar nežinodami kodėl. Todėl kai pradedame matyti, kad stovime vietoje, o ne judame pirmyn siekdami savo svajonių ir tikslų, kai jaučiamės mažiau laimingi, nei norėtume, tai yra pats svarbiausias signalas, kad mums reikia keisti savo elgesį.

Taigi, jei perskaitėte iki šios dalies, turėjot aiškiai suprasti, kad prastą elgesį, kuris neleidžia mums judėti savo svajonių link ir neveda mūsų pirmyn – būtina keisti. Būtina, nes mūsų gyvenimo tikslas yra laimė, o laimingi būname tuomet, kai galime save realizuoti, kai turime iššūkius, kuriuos galime įveikti, sunkumus, kuriuos galime pereiti, pamokas, kurias galime išmokti vardan to, kas įgyvendintumėme savo svajones ir tikslus, bei pripildytume savo gyvenimą įvairiais potyriais ir taptume turtingi savo vidumi, kad realizuotumėte save, o svarbiausia, kad būtumėte apsuptas kitų žmonių, kurie jus vertina ir myli. Todėl palaikome idėją, jog svarbiausia galvojant apie mūsų veiksmų priežastis yra tai, ar dabartinis mūsų elgesys veda mus į priekį ar ne. Todėl, kai kils kokių nors abejonių, nepasitikint savo veiksmais, visuomet užduokite sau klausimą „Ar tai veda mane į priekį? Ar aš judu savo svajonių ir tikslų link?“ ir tada taps aišku, kad su nepasitenkinimu, blogomis mintimis, liūdesiu reikės susidoroti ir daryti taip, kaip sako širdis. Just do it!”,

tiesa? Ne visai...

Kad galėtume elgtis prieš mūsų pačių norus ir impulsus, mums yra reikalinga valia. Valia, tai gebėjimas sąmoningai save valdyti, nepaisant to kaip mes jaučiamės ar kaip galvojame. Blogiausia, kad ne visi turi vienodus jos resursus. Todėl vienas, galės paimti ir mesti rūkyt ar vartoti alkoholį, o kitas gali metų metus vargti ir galiausiai vis tiek nesugebėti to padaryti. Šioje situacijoje, pakankamai svarbų vaidmenį lemia ir žmogaus požiūrio platumas: kuo daugiau žinių jis turės ir lankstesnės nuomonės jis bus, tuo lengviau jam taps visa tai keisti, nes nebus didelio prisirišimo prie konkrečių idėjų ar minčių. Todėl dauguma tobulėjimo ir filosofijos minčių teigia apie knygų ir žinių naudą pačiam žmogui. Vienas iš dalykų, kuriuos reikėtų daryti sėkmės siekiančiam žmogui, nesvarbu, patiria jis sunkumų ar ne – nuolatos šviestis ir platinti savo pasaulėžiūrą.

Taip pat yra ir tokių atvejų, kad kai kuriems žmonės, bandymas save keisti, tik dar labiau juos verčia jaustis nelaimingesniais ir prastesniais, nes vienaip ar kitaip jie sau sąmoningai, arba ne, pradeda sakyti „Matai, taip ir sakiau, kad nepavyks, nes tu esi silpnas, prastas ir šiaip nevykėlis. Neapgaudinėk savęs ir nebūk tuo kuo nesi“. Tai yra dėl pernelyg mažos savivertės ir pasitikėjimo savimi, kuri, dažniausiai, yra dėl įvairių praeities traumų ar skaudžių išgyvenimų atsiradusi problema. Taigi, dažnai mums prireikia ne tik valios keistis, bet ir savivertės, jog galėtume pradėti tikėti savimi ir savo sėkme. Laimei, kad ir kas mus sukūrė – padirbėjo puikiai – visais atvejais mes galime keisti savo elgesį ir mums yra sudarytos visos sąlygos įgaunant jėgų ir valios jį keičiant. Todėl, po visos šios ilgos įžangos pristatome: kaip išsiugdyt valią, kai net nėra valios siekti savo tikslų.

1) ŽINGSNIS: situacijos, kurioje esate supratimas. Tai yra visa ta įžanga, kurią perskaitėte aukščiau. Viso šio žingsnio esmė yra suvokti, kad pokytis yra būtinas ir ne vien tik todėl, kad jaučiatės blogai, esate nelaimingi ir negalite taip gyventi ilgiau. Svarbiausia yra suvokti, kad jūsų pareiga yra būti laimingu, siekti savo svajonių ir būti pačiu geriausiu, kokiu tik save įsivaizduojate. Tai yra jūsų pasirinkimas kiek ir kaip tokiais tapsite, todėl neturėtumėte save nuo to stabdyti. Kai pradedate jausti, kad kažkas yra ne taip, bei pradedate jausti daugiau žalos, nei naudos savo gyvenime, tai yra signalas, kad jūs nebejudate pirmyn ir atėjo laikas keistis. Jeigu suvoksite, apie pokyčio svarbą, jūs jau būsite žengę pirmąjį žingsnį. Šio žingsnio paskirtis, nuolat priminti sau, dėl ko visa tai pradėjot, kuo jūs tikite, koks tikslas už visų jūsų veiksmų.

 

 

2) ŽINGSNIS: identifikuoti konkrečia problemą.

Savivertė

 Tai yra pakankamai sudėtingas uždavinys, tačiau tuo pat metu labai svarbus. Jeigu manote, kad jums trūksta pasitikėjimo savimi, pradėkite nuo šių klausimų, kuriuos galite pritaikyti bet kokiai kitai problemai aiškinant savo elgesį:

·       Kai prisimeni savo nepasitikėjimą savimi, kokie pirmi prisiminimai iškyla? Pavyzdžiui nepasitikėjimas savimi pasimatymuose

·       Kas konkrečiai toje situacijoje kelia nepasitikėjimą savimi? Pavyzdžiui, nepasitikėjimą savimi eiti į pasimatymus gali reikšti nepasitenkinimas išvaizda, baimė būti atmestam, nepatogumo jausmas neturint apie ką kalbėti ir t.t.

·       Kaip tos problemos priverčia tave jaustis?

Šie 3 primityvių klausimų atsakymai, mums suteikia daug prasmingos informacijos apie mūsų problemą, su kuria galėsime dirbti. Iš pat pradžių, tai mums atskleidžia, kad nėra viskas blogai (pats pasimatymas), tačiau kažkokia konkreti priežastis, kuri padaro tą situaciją nemalonią (nepasitenkinimas savo išvaizda). Taigi, iš to kyla pirmoji mūsų išvada, kad joks veiksmas ar procesas nėra pats savaime baisus, pavojingas ar blogas, dažniausiai jis tampa toks, dėl kažkokios priežasties.

Tolimesnis atsakymas mums parodo, kad už tos priežasties esame mes patys: tai mes padarome iš to problemą. Jeigu mes save laikome nepatraukliais, kai neįmanoma objektyviai paskirstyti gražius nuo negražių ir net neįmanoma paaiškinti grožio apibrėžimo, kad visi suprastų ir niekas dėl to nesiginčytų, kaip kad 2+2=4, natūralu, kad visa tai kyla ne iš išorės, bet iš vidaus. Mes patys pasirenkame kuo tikėti, o kuo ne. Todėl šitas klausimas mus priveda prie kitos išvados: kad iš tiesų mes tik laikome save nepatraukliais ir dėl to jaučiamės tokie esą, nes patys taip nusprendėme. Prisiminkime, yra daugybė istorijų, kuomet ilgą laiką save laikę nepatraukliais, žmonės pradeda pamilti save tokius, kokie yra ir dėl to atranda savo gyvenimo meilę. Nesate tokių girdėję? Galite tuomet susipažinti su   Nick Vujicic istorija. Taigi, atsakydami į paskutinį klausimą, mes atrandame tikslą, kurio turėsime siekti, pavyzdžio variantu, tai būtų išmokti mylėti savo išvaizdą, kad ir kokia ji būtų. Taip pat tai gali būti išmokti tikėti savo sėkme, laikyti savo gyvenimą sėkmingą, net ir tuomet kai nesiseka ir t.t.

Valia

Tuo tarpu valiai nustatyti, naudojame šiuos klausimus:

·       Koks tavo elgesys tave verčia jaustis nemaloniai? (pvz.: rūkymas)

·       Kas konkrečiai, tame elgesy tave verčia jaustis nemaloniai? (pvz.: „Kad nesugebu laikytis savo žodžio nerūkyt“ arba „Nesugebu draugams pasiūlius pasakyti NE“, arba „Vos tik pajaučiu stresą, iš karto griebiuosi lengviausios išeities“ ir t.t.)

Šia klausimų atsakymai parodo mums, konkrečią problemą ir sritį, kurią mes norime spręsti ir į kurios sprendimą susitelksime, o jos išsprendimas bus mūsų ilgalaikis tikslas ir vertinimo matas – pavyko mums ar ne.

Taip pat, valiai ugdyti naudinga suvokti savo tikslus, vertybes ir save. Todėl jei dar nežinote savo gyvenimo tikslų, laukite tolimesnių straipsnių kaip tai atrasti ir perskaityti praeitą straipsnį „27 klausimai, kurie įžiebs tavyje kibirkštį“.
 

3) ŽINGSNIS: praktika. Tai yra sunkiausia dalis keičiant savo elgesį, kuri gali užtrukti nuo 1 mėnesio net iki metų ar ilgiau. Viskas priklausys, nuo to, kiek laiko ar pastangų į tai įdėsite.

Pratimai valiai ugdyti:

·       Meditacija. Jei šis pratimas nebūtų toks veiksmingas ugdyti valią, būdamas toks senas, jis jau seniai būtų pamirštas. Jūsų meditacijos esmė yra ramiai atsisėsti jums patogioje pozoje, ir pasistengti 5-10min. apie nieką negalvoti ir stengtis pagauti savo mintis, kai jos blaškosi bei sudrausminti jas apie nieką negalvojant. Šis pratimas leis jums išmokti valdyti savo dėmesį ir nepasiduoti impulsams, kurios kaip mintys vis kur nors klajos, primins jums matyta linksmą filmuką ar dienos prisiminimą. Jūsų užduotis tuomet, nepaisant viso to, išmokti daryti 1 užduotį  - sufokusuoti savo dėmesį į negalvojimą.

·       Kvėpavimas. Dažniausiai šis pratimas yra daromas kartu su meditacija, kai visas dėmesys yra sutelkiamas į kvėpimą ir tokiu būdu palengvina negalvojimo procesą. Tačiau šis pratimas taip pat veiksmingas stresinėse situacijose, kuomet mums reikia nugalėti nenaudingus impulsus ir reikalinga minutėlei sugrįžtant į save ir pasielgti taip kaip mes iš tiesų norime. Kaip tai reikėtų daryti? Vienas iš veiksmingų pratimų vadinamas „4-7-8“, kai 4 sekundes mes įkvepiame per nosį, 7 sekundes laikome įkvepią orą, o per 8 sekundes lėtai iškvepiame per burną. Tai kartojant, taip pat stengiamės apie nieką negalvoti ir sutelkti dėmesį tik į kvėpavimą. Tai leis mums, bet kur esant nusiraminti ir įsiklausyti į savo širdies balsą, kaip iš tiesų norime pasielgti.

·       Sportas. Sportas, tai dar viena užtikrintas būdas kaip įgauti valios. Dauguma sportininkų, kultūristų pasižymi pakankamai stipria valia, kuri juos įgalina siekti savo užsibrėžtų tikslų. Tačiau jums nebūtina kasdiena keltis 6h ryto ir nubėgti po 3km, o po to eiti daryti atsilenkimų ir atsispaudimų. Žinoma, nors tai ir prisidėtų, prie jūsų sveikatos reikia atminti, kad dabar jūs esate valios ugdymo etape, todėl nederėtų multitaskinti ir tuo pat metu siekti geros sportinės savijautos. Geriau padaryti vieną dalyką puikiai, negu daugybę vidutiniškai. Jūsų tikslas – lengva mankšta, kurią atliktumėte kasdien, kad ir kas tenutiktų. Tai gali būti 20 atsispaudimų ir atsilenkimų, 10min kūno tampymo pratimų ar panašiai. Svarbiausia, kad jūs įprastumėte dėl fizinio diskomforto.

·       Askezė. Tai yra griežtesnė gyvensena atsisakant tam tikrų malonumų, pvz.: savaitei atsisakyti cukraus, praustis tik po šaltu vandeniu, savaitę nevalgyt nesveiko maisto arba maitintis tik vegetariškai. Šie maži savaitės ilgio (nors gali būt ir ilgesni) mus kaip mažos pergalės ir iššūkiai, kurie ugdys jūsų valią, nes reikės atsisakyti kažko svarbaus. Tačiau primenu, kad tai yra tik jūsų mokymų dalis, o ne pats tikslas. Todėl jei nepavyks savaitę nevalgyti nutelos arba negerti kavos iš VeroCafe, nenusiminkite – jūs tik mokinatės.

·       Savimotyvacija. Šio pratimo metu, tampa aktualūs jūsų valios ugdymo tikslai, t.y. kaip norite elgtis. Jeigu jūsų tikslas buvo išmokti pasakyti siūlomai cigaretei NE, tuomet jūsų savimotyvacija skambės taip: „Aš galiu pasakyti tabakui ne“, „Aš galiu pasakyti tabakui ne“,Aš galiu...“ ir taip toliau. Šis savimotyvacijos procesas turėtų tęstis 5 minutes. Šios užduoties tikslas yra įtikinti savo sąmonę, kas jums yra svarbiausia tarp visų tų minčių ir leisti jūsų pasąmonei lengviau priimti tinkamus sprendimus, kai patys to negalvojate. Savimotyciją naudinga atlikti rytais, kuomet pradedame dieną, bandydami sau priminti, KAD MES GALIME pasielgti teisingai, kad padrąsintume ir palaikytume save elgtis taip kaip mes iš tiesų norime, o ko norime mes suprantame, nes tai išsiaiškinome 1 žingsnyje.

·       Sėkmingų vaizdinių konstravimas. Šis užduotis labai panaši, su savimotyvacijos, tačiau jos esmė kiek kitokia. Jeigu su pirmąja, mes labiau save drąsinome pasielgti teisingai, tai šioje, mes labiau skatiname save pasitikėti savimi. Užduoties tikslas: 5 minutes, nuolatos galvoti kaip iškyla su valios problema iškilusi situacija, su kuria mes susitvarkome. Kitaip tariant, tai tarsi sėkmės istorijos, kurias mes nuolatos sau pasakojame mintyse, kad save įkvėptume pvz.: „Kai kitą kartą būsiu su Karoliu ir jis mane pasikvies eiti parūkyt, aš nusijuoksiu ir pasakysiu kad bandau mesti“. LABAI SVARBU: kad šiuo etapu nereikia kreipti dėmesio į jūsų realias nesėkmes, IŠ KARTO pakeisti savo elgesį nėra jūsų tikslas – jūs tik mokinatės ir ruošiatės tam, kad galėtume pasiekti savo tikslų neklysdami. Ir nors jūs turėtume siekti visuomet pasielgti teisingai, nesėkmės atveju neturėtume save nuvertinti kaip nesėkmingo ar nevykėlio „Kitą kartą, pasielgsiu geriau“ turėtų tapti jūsų moto.

Pratimai pasitikėjimui savimi:

·       Savimotyvacija. Taip, tai tas pats pratimas, kurį darysite su valia, tačiau šį kartą, jūs mintyse 5 minutėm kartosite padrąsinančius dalykus apie save, kuriuos išsikėlėte 2 žingsnio 3 klausime. Jeigu jūsų problema buvo ta, kad jūs sau esate nepatrauklus ir todėl nuvertinate save pasimatymuose, jūsų tikslas bus sakyti tai, kas leistų jums labiau pamilti save, pvz.: „Aš myliu save toks koks aš esu“, arba „Visi žmonės yra skirtingi ir visi turi trūkumų, todėl tai manęs nepadaro blogesniu nei kas kitas“ arba „Aš esu vertas tikros meilės, tačiau ją kuria mano vidus, o ne išorė“ ir t.t.

·       Sėkmingų vaizdinių konstravimas. Tai ta pati užduotis, kurią naudosite ir su valios ugdymu, tačiau šį kartą, jūs 5 minutes mintys įsivaizduosite sėkmingus įvykius, kurių metu jūsų pasitikėjimas savimi, jums atneša laimę pvz..: „Kai kas nors pagiria tavo pasitikėjimą ir nekompleksavimą savimi ir pasako tai, kad tai žavi tavo savybė“ arba „Kai pasitikėjimas ir savęs mylėjimas, padaro tave laimingesnį, linksmesnį ir pradedi atrasti vis naujų draugų“ arba „Galiausiai įsivaizduoji sėkmingą savo pasimatymą, kurio metu tu būni savimi pastikintis, nekompleksuoji iš savo trūkumų, tačiau kaip tik juos akcentuoji ir pasijuoki, parodydamas savo subrendimą, kurį kita pusė supranta ir vertina“ ir t.t. Šio pratimo esmė, tai yra pozityvaus tikėjimo savimi ugdymas. LABAI SVARBU: tai vis dar yra mokymas, kai jūsų lūkesčiai nepasiteisins, tai nereiškia, kad turėtumėte nustoti tai daryti – JŪS VIS DAR MOKOTĖS keisti savo elgesį ir tik bandydami, sugebėsite tai padaryti

4 ŽINGSNIS: papildomi patarimai ir priminimai:

·       Kai sunku, visuomet atminkite ką sako jūsų širdis (arba Dievas, jeigu esate tikintis) ir stenkitės klausyti to vidinio balso, kuris jums liepia elgtis teisingai.

·       Visas šias užduotis privalote atlikti kasdien. Tai yra 30-40min kasdien. Tai nėra daug, palyginus su tuo faktu, kad jūs mokinatės tai, kas padės jums susikurti malonesnį gyvenimą.

·       Viso mokinimosi metu, labai svarbu išlaikyti pozityvų tikėjimą savimi bei savo sėkme. Kai atrodo, kad tikėti sėkme yra kvaila, net kai ir vis tiek nesiseka, atminkite:

o   tikslą kurio siekiate (judėti pirmyn ir būti laimingais);

o   kodėl vis dar darote klaidas (dėl savo mąstymo ir suvokimo, kuris valdo jūsų elgesį, o jeigu patiriate sunkumus – einate tinkama linkme);

o   kodėl savo elgesį norite keisti (nes nebenorite patirti X kančių).

·       Atminkite, kad ir kaip nemalonu būtų, jūs siekiate to, kas padarys jus laimingesniais.

·       Jeigu pasieksite savo tikslą, arba ABSOLIUČIAI prarasite savo jėgas jo siekiant, tai JOKIU BŪDU NEREIŠKIA KAD PADARĖTE KLAIDĄ KEISDAMIESI, pokyčio reikėjo, tačiau gal būt įžvelgėte ne ten problema, kur ji iš tikrųjų buvo. Jeigu taip nutiks – nenusiminkite – jūs 100% žinosite, kad tas 1 dalykas, kurį bandėte, yra neveiksmingas ir todėl jums niekuomet daugiau apie tai nebesirūpinti, nes jau žinote atsakymą.

·       Laisvalaikiu skirkite daugiau laiko tobulėjimui: skaitykite įvairias knygas, plėskite savo požiūrį ir supratimą kaip veikia pasaulis ir žmogus.

·       Būkite atviresni kitiems, pasidalinkite ką išgyvenate, nustebsite sužinoję, kad VISI išgyvena panašias problemas – vieni daugiau, kiti mažiau, tačiau visi dėl vienokių ir kitokių priežasčių kenčia. Todėl atminkite, jūs nesate vieni, jūs nesate išskirtiniai. Nors ne visiems pavyksta tai įveikti, lygiuokitės į tuos kam pavyko, nes tai yra įrodymas, kad tai įmanoma.

·       Gyvenimo tikslas tai nėra laimės jausmas pats savaime, tai yra judėjimas link savo tikslų, bei savirealizacija, kuri sukelia laimės jausmą. Pati laimė yra labiau kaip gyvenimo tikslo matas, jog jis yra pasiektas. Todėl neapsigaukite, jei jausitės patenkinti savimi, nieko neveikdami ir diena iš dienos gyvendami tokį patį savo gyvenimą. Kaip ir minėjome, judėjimas pirmyn gyvenimu yra įvairūs iššūkiai, tobulėjimas, draugystė, meilė su kitais ir visiems, nesavanaudiška veikla, hobių įgyvendinimas, svajonių ir tikslų siekimas ir daugybė kitų dalykų, kurie priverčia tave jaustis laimingu.

·       Jeigu pradėsi keisti savo elgesį ar gyvenimą, dalinkis savo patirtimi ir pastebėjimais su kitais – niekada negali žinoti, gal tarp jų yra kažkas, kas išgyvena visiškai tą patį, tačiau dar nesugebėjo niekam apie tai atsiverti?

·       Išmokite klausytis patarimų, bei sekti kitų sėkme. Yra daugybė sėkmės istorijų bei motyvuojančių vaizdo įrašo ar istorijų. Pradėk tikėti savo sėkme, bandyk taikyti tuos pačius dalykus. Jeigu kažkam pavyko – tu turi absoliučiai lygią teisę pasiekti to paties.

·       Papasakok savo artimiausiems draugams savo kylančias bėdas – niekuomet neprivalai vienas kovoti prieš save. Taip pat gali ieškoti papildomo palaikymo ieškant bendraminčių internete ir įvairiuose forumuose.

·       Niekuomet nėra per vėlu pasielgti teisingai ar kaip tu iš tiesų trokšti.

Tačiau visų svarbiausia yra prisiminti, kad visomis šiomis savo pastangomis mes mokinamės: mokinamės užaugti ir nebeklysti, gyventi geriau  ir išmokti nebekartoti klaidų, tapti įkvėpimo šaltiniu ir pavyzdžiu kitiems. Mokinamės tam, kad suprastume kas yra gyvenime vertingiausia, kaip skaudu yra pačiam užsidaryti savyje ir nuolatos jausti įtampą ir pyktį dėl pačių savęs. Mes mokinamės tam, kad gerai tai supratę, nenorėtume ten grįžti, o tuo pačiu jaustume paramą ir atjautą tiems, kurie išgyvena tą patį. Galiausiai mes juk visi mokinamės ir augame tam, kad išmoktume būti tokiais savimi, kokiais iš tiesų trokštame. Todėl tikiuosi, kad sugebėsite atrasti savyje jėgų judėti pirmyn, nesustoti, suklupus atsistoti ir nuožmiai siekti savo svajonių.

 

27 Klausimai kurie įžiebs tavyje kibirkštį

27 Klausimai kurie įžiebs tavyje kibirkštį

Šį kartą pristatome 27 Klausimus, kurie įžiebs jumyse ugnį. Šie klausimai, padės jums atsakyti, ko iš tiesų trokštate,  įkvėps jus atrasti, kokios veiklos ar užsiėmimai bei tikslai teikia jums daugiausia džiaugsmo ir kurie derėtų vystyti ir vykdyti kaip prioritetus. Taip pat atsakant į šiuos klausimus kils daugybė kitų pastebėjimų apie save, kurie taps jums vertinga informacija ateityje sprendžiant kaip iš tiesų jūs norėtume pasielgti.

Kaip paskatinti save veikti, kai trūksta motyvacijos?

 

Štai ant stalo guli numestas ir seniai pamirštas darbas, kurio deadline’as nenumaldomai artėja. Taip pat prisimeni draugą, paprašiusį padaryti paslaugą. O minčiai vejant mintį, kalendorius tau atsiunčia priminimą, jog turi svarbų susitikimą savaitės pabaigoje.

 

Tik įsivaizduok, kaip palengvėtų, jei išeitų įgyvendinti visus numatytus planus laiku, kuriems atlikti trūksta ne tik noro, bet ir motyvacijos. Ir jei viskas pavyktų, esu įsitikinęs, jog tai suteiktų ramybės ir laisvės pojūtį.

 

Gera žinia visiems – yra galimybė sėkmingai atlikti darbus, pasitelkiant tinkamą strategiją. Ne tokia gera – nėra universalaus plano, kuris tiktų kiekvienam. Dažniausiai strategijos pasirinkimas priklauso nuo asmeninių priežasčių, kliudančių produktyviam veiklos planavimo vystymuisi.

 

Štai vienų populiariausių dingsčių analizės ir patarimai, kaip elgtis vienu ar kitu atveju:

 

1.     Atidėliojate planus, nes bijote suklysti. Sprendimas:  Galvokite apie tai, ko išvengtumėte atlikę darbą laiku.

 

Kaip į gyvenimą, taip ir į užduotis galime pažvelgti iš skirtingų perspektyvų. Įvykdyta idėja gali turėti kokią nors pridėtinę vertę, pavyzdžiui pasistūmėjimą asmeninėje ar profesinėje srityse. Kitaip tariant, tai kokių nors asmeninių iššūkių įveikimas, gaunant dvasinę ar materialinę naudą. Psichologai tai įvardija kaip „Promotion focus“. Tyrimai rodo, kad žmogus, mąstantis apie pasipelnymą iš esamos situacijos, save motyvuoja.

 

Tačiau ką daryti tiems, kuriuos iškart sukausto baimė, o nerimas ir dvejonės išsunkia paskutines jėgas?

 

Visų pirma, nerimą ir baimę naudoti kaip išlikimui būtiną instinktą, kuris sutelktų mus į vienintelį tikslą – išvengti blogiausio. Į kiekvieną idėją, kiekvieną išsikeltą uždavinį, žiūrėti kaip į išsigelbėjimo raktą nuo nesėkmingų patirčių. Primityviausias pavyzdys: užduoties atlikimas laiku, taip išvengiant ne tik savęs nuvertinimo, nesutarimo su bendradarbiais, bet ir darbo praradimo. Kitas pavyzdys būtų reguliarus mankštinimasis ir sveika mityba. Pradėjus reguliariai sportuoti ir sveikai maitintis, galime išvengti įvairių sveikatos problemų. Ir toks mąstymas sutelkia mus į veikimą – užduoties įgyvendinimą.

 

Taip pat gali padėti ir stengimasis įsivaizduoti dalykus kuo aiškiau, iškeliant sau klausimus:

 

·       Kaip jaustumėtės, kokius potyrius išgyventumėte ir kaip pasikeistumėte jūs ir jus supanti aplinka, jei neatliktumėte jums paskirto darbo?

·       Kaip jaustumėtės, kokius potyrius išgyventumėte ir kaip pasikeistumėte jūs ir jus supanti aplinka, jei atliktumėte jums paskirtą darbą?

 

Atsakę į juos, turėtumėte aiškiau suprasti, kaip jaustumėtės vienu ar kitu atveju. Dažniausiai, tiek negatyvus jausmas, tiek teigiamas - sustiprėja. Tačiau siekiant efektyvesnio rezultato, situaciją reikėtų aprašyti kuo smulkiau: detalės padeda susidaryti tikslesnį įspūdį apie esamą situaciją, taip sustiprinant motyvaciją veikti.

 

Taip pat šis metodas tinka norint save ”užmotyvuoti”.

 

2.     Atidėliojate darbą, nes nėra nuotaikos. Sprendimas: just do it!

 

Oliver Burkeman, britų žurnalistas, knygoje “The Antidote: Happiness for People Who Can’t Stand Positive Thinking” teigia, jog žmonės vis dažniau sau ir kitiems kartoja, kaip jiems nepavyksta išlipti iš lovos anksčiau ar negali prisiversti sportuoti. Tačiau tai, ką jie iš tiesų nori pasakyti yra: “Mums neišeina prisiversti daryti dalykus, kurių nenorime”. Iš esmės, juk mūsų niekas nelaiko pririšęs prie lovos - nors tokiu atveju galėtumėme vėluoti į darbą ar paskaitas kelias valandas, visai nesukdami galvos, kokį įtikinamesnį pasiteisinimą šįkart sugalvojus –, o kultūristai nesiunčia grasinančių žinučių, jei nepadarome kelių pratimų, stiprinančių pilvo raumenis. Tad fiziškai atlikti užduotis mums niekas netrukdo, vadinasi, trukdo mūsų psichologinė būsena, nuotaikos nebuvimas. Ir šiuo atveju Oliver’is Burkeman’as kvestionuoja: „Kas iš viso sakė, kad mes turime laukti, kol mūsų nuotaika pasitaisys, jog galėtumėme viską imti ir padaryti”?

 

Gerai pagalvojus, kažkuriuo gyvenimo momentu, sąmoningai ar ne, mes visi buvome pasidavę idėjai, kuri reikalauja vidinio pakylėjimo, jog darbas būtų atliktas. Ir ne paslaptis, jog turint noro ir būnant geros nuotaikos mes daug mieliau imamės veiklos. Tačiau ką daryti, jei nei noras, nei nuotaika neatsiranda?

 

Vieni pasiūlytų apsidairyti aplink ir pažvelgti, kiek daug yra knygynų, kurių lentynos lūžta nuo literatūros, skleidžiančios idėjas apie sėkmę, kurią pasiektumėme tik nemėgstamą veiklą pakeitę į teikiančią malonumą.

 

O ką daryti tiems, kurie negali visko imti ir numesti?

 

Tikriausiai ne kartą esate girdėję vyrą, vis kartojantį „Just do it!” žodžius. Šio frazeologizmo filosofija yra labai paprasta: mums nebūtina nei gerai jaustis, nei žinoti, ko norime iš gyvenimo šią akimirką, jog galėtumėme pradėti veikti. Noras kažką daryti ateina su laiku. Tad nestabdykite savęs ir veikite! Just do it!

 

3.     Atidėliojate užduotis, nes jos jums per daug sudėtingos arba neįdomios.
Sprendimas: vadovaukitės „jeigu-tada“ planavimu.

 

Neretai, norėdami įveikti sunkumus, vadovaujamės valios principu, pavyzdžiui įtikinėjame save ir kitus, jog kitą kartą tikrai padarysime vieną ar kitą dalyką geriau, ar tikrai nepaliksime visko paskutinei minutei. Tačiau nėra viskas taip paprasta, kaip atrodo. Paprasčiausiai nėra ką atidėlioti.

 

Pasak vokiečių filosofo Schopenhauer’io, mes neturime tiek daug valios, kaip kad galvojame turintys. Tyrimai atskleidė, kad žmonės yra linkę pervertinti savo galimybes. Iš tiesų, mūsų protas būna jau iš ankščiau nusprendęs, ką veiksime ir ko trokšime. Pavyzdžiui norite pradėti sportuoti, tačiau niekaip neišeina. Kas vyksta? Čia prikiša nagus pasąmonė su išankstinėmis savo nuostatomis: „Ai, į sporto salę visada spėsiu nueiti, dabar yra svarbesnių dalykų“. Ir sporto salė yra iškart prilyginama nuovargiui, prakaitui, daug fizinės jėgos reikalaujančiam darbui. Ir nenorėdami patirti nuovargio, kad ir kaip norėtumėme nepriekaištingų kūno linijų, mes taip ir nenueinam į sporto salę, ir nepradedame judėti.

 

Tad padarykime sau paslaugą ir priimkime faktą, kad ne viskas priklauso nuo mūsų, net valia. Ir pagelbėkime sau su “jeigu-tada” planavimu.

 

Jeigu-tada“ – metodas, kuris padeda labiau pasitikėti savo jėgomis:

 

1)     Tai konkrečių sąlygų nustatymas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, taip sumažinant vietos interpretacijoms ir abejonėms. Mes tarsi įtikiname save, jog galime kontroliuoti mus supančia aplinką.

2)     Tai pasitikėjimo savimi skatinimas – darbo eiga suteikia mums aiškumo, taip sumažindama nerimo jausmą dėl galimos nesėkmės. Ir visos neigiamos mintys virsta pozityviomis: „Aš galiu su tuo susitvarkyti“, „Man nebaisus toks nuovargis“.

 

„Jeigu-tada“ planavimas (pavyzdys):

 

Jeigu pavyktų darbą atlikti greičiau, liktų laiko, kurį galėčiau išnaudoti pokalbiui su Tadu.

Jeigu rytoj ryte pavyktų pabėgioti, galėčiau visus darbus atlikti ankščiau ir nesusivėlinti vakare. Taip išsimiegočiau, būčiau pailsėję ir žvalus! Ir galėčiau iš ryto vėl išeiti pabėgioti.

 Jeigu norėčiau pradėti sportuoti, visų pirma, turėčiau patikrinti, kuriomis savaitės dienomis galėčiau skirti daugiau laiko sportui. Vėliau pasidaryčiau dienotvarkę ir griežtą planą, kurio galėčiau laikytis. Žinoma, neužmirškim poilsio!

 

Šis planavimas bus efektyvus tol, kol jis bus:

  Realus ir konkretus – numatyti aiškūs žingsniai. Išsikelti realūs tikslai.
 Deadline’as – tikslas turi turėti numatytą užduoties atlikimo terminą.

 

Iš anksto suplanavę savo laiką ir darbus paskirstę pagal prioritetus, sumažiname dvejonių ir atidėliojimų galimybes. Ir būtent „Jeigu-tada“ planavimas sumažina visas tas dvejones iš anksto suplanuojant veiksmo strategiją.

 

Suprantu, jog šie patarimai apie nesėkmes, jausmų nustūmimą į antrą planą, pasinėrimą į kruopštų planavimą, nėra tokie patrauklūs, kaip kad būtų rašoma apie savo svajonių įgyvendinimą. Tačiau jie yra konkretūs ir aiškūs, ir svarbiausia – veiksmingi.

 

Just do it!

 

Kodėl mes svajojame? Ar tai mums naudinga?

 

Kasdien žmogus vidutiniškai praleidžia 8minutes svajodamas. Jūsų protas, tikriausiai praklajos apie 13% viso laiko, kurio jums prireiks perskaityti šį tekstą. Kai kurie iš mūsų prasvajojame 30-40% savo laiko.

Tiesą pasakius, tai yra mūsų įsipareigojimų sau nevykdymo būsena. Proto klajojimo analizės, mokslininkus privedė prie samprotavimų, jog proto klajojimas svajojant yra psichologinė riba, nuo kurios žmogus  atsiskiria, kai jo dėmesys yra reikalingas kitur ir kur sugrįžta, kai daromi darbai, nebereikalaujant sąmoningos proto priežiūros.  

Panašus procesas veikia, kai mes tik pradedame mokytis vairuoti automobilį. Tuo metu, mūsų visas dėmesys yra sutelkiamas į vairavimą, todėl po jo kartais jaučiamės išsekę. Tačiau įgavus daugiau patirties, vairavimas tampa mechaniškas ir mūsų dėmesys gali būti nukreiptas kitur. Analogiškai vyksta ir darant kitus darbus, kai mūsų protas jaučia, jog dėmesys nėra reikalingas jam atlikti.

Kodėl mes tai darome? Tai galėtų būti problemų sprendimo forma, kurią mes atliekame pasąmoningai. Žmogaus svajonių turinys atspindi jo tvarkymosi su konkrečiomis problemomis strategiją. Tai reiškia, kad svajojimas yra pasąmoninė proto užduotis ieškoti būdų kaip išspręsti kasdienes žmogaus problemas. Jūs galbūt nežinote kaip susitvarkyti su savo realiomis problemomis, tačiau nepergyvenkite, jūsų protas tai daro už jus. Galbūt širdyje jaučiatės vieniši? Nieko tokio, jūsų protas padės jums: turėdami daug pinigų, įtakos, talento ir jaučiantis ypatingais, jūs turėsite daug draugų ir nuostabiausias antrąsias puses – būtent tai yra, apie ką jūsų protas fantazuos. Tačiau tai nereiškia, kad proto sukurti vaizdiniai iš tiesų jus padarys laimingais. Jis sukuria tokias strategijas, kad mums atrodo, jog jos išspręs mūsų problemas. Toks supratimas, kyla iš stebėjimo socialinius tinklus, televiziją ir filmus, todėl nieko keisto, kad toks mąstymas dažniausiai yra klaidingas. Reikia mokėti skirti laiko sau ir suprasti, kas iš tikrųjų daro mus laimingus, ko mes iš tikrųjų trokštame ir kas būtent mus padarys laimingus. Tikrovę valdote jūs, paverskite svajones realybe ir siekite jų.

Svajojimas gali būti naudingas. Mūsų protas klajodamas nukreipia mus į  vangią fantazijos palaimą, kuri gali padėti mums lengviau atlikti darbą. Paprasčiau tariant, fantazavimas apie malonius dalykus mūsų smegenyse išskiria dopaminą, kuris mus ramina bei sukelia pasitenkinimo jausmą. Fantazijų kuriama palaiminga būsena mus atpalaiduoja ir gali tapti motyvuojančių įrankiu realybėje siekti  patirti tą patį jausmą ir išgyvenimus. Panaudojus šiek tiek racionalaus mąstymo bei planavimo, tai gali tapti puikiu motyvacijos įrankiu.

Žinoma, tai dar nereiškia, kad svajojantis ir klaidžiojantis protas visuomet yra gerai, vis dėl to tuo metu žmogus nėra visiškai laimingas. Pasak Daniel Gilber, „Stumbling on Happines“ autoriaus,
„žmonės praleidžia 46,9% savo dienos laiko galvodami apie kažką kitko, nei tai ką daro ir dėl to jaučia tuštumą ir jaučiasi nelaimingi“. Tolimesni tyrimai nustatė, kad tik 4,6% žmogaus laimės lemia konkreti veikla, kuria žmogus užsiima. Tuo tarpu svajojimas ir proto klajojimas lėmė 10,8%.

Refleksijos:

·        Apie ką svajojate jūs?

·        Ar tai yra realu? Ar pasiekiama realybėje?

·        Kaip galėtumėte tai pasiekti?

·        Ką reikėtų pradėt daryti dabar?

5 dalykai, kurie užtikrins Jūsų nuolatinį augimą ir tobulėjimą

1) Mokykitės naujų dalykų

Daugybės hobių turėjimas yra viena iš kūrybingų žmonių paslapčių. Hobiai praplečia mūsų pasaulėžiūrą, leidžia sujungti skirtingas patirtis ir iš jų sukurti kažką naujo, kas negalėtų įvykti, jei užsiimtumėt viena ir ta pačia veikla.

 

Svarbu užsibrėžti sau tikslą, kaip pavyzdžiui, išmokti ką nors naujo per 30 dienų/3 mėnesius. Tai leis atrasti ne tik savo vidinių gabumų, kurių dar galbūt nesate aptikę, tačiau tuo pačiu nauja patirtis išmokys naujo požiūrio į gyvenimą bei padės formuotis kaip asmenybei.

 

2) Nebijokite nesėkmių

„Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“ – tai puiki metafora, jog rizikuoti kartais verta. Lošimas iš mažų dalykų arba eksperimentavimas su jais svarbūs tobulėjant ir judant pirmyn tiek versle, tiek gyvenime. Neturint galimybės klysti – dingsta galimybė ir kažko išmokti. Būtent todėl blogi sprendimai dažnai priveda prie geresnių rezultatų.

 

Klaidos inovacijose nėra paprasčiausias kančios etapas, kurį tenka praeiti kiekvienam genijui. Klaidos dažnai sukuria kelią, kuris jus išveda iš jūsų komfortabilaus mąstymo. Jos parodo, kad kažkas vyksta ne taip, o mūsų užduotis tuomet tampa atrasti kas būtent tai yra. Tai atradus svarbiausia – bandyti iš naujo. Toks sėkmių – nesėkmių ciklas nėra kančia, tai būdas įvertinti įdėtą darbą, pastangas ir laiką – visa tai sukuria vertę gyvenime. Dėl to, pasiekę savo užsibrėžtus tikslus, jaučiamės laimingesni, pasiekę pilnatvę ir lengvumą. Tuo įsitikinti paprasta: užtenka prisiminti panašias gyvenime iškilusias užduotis, pareikalavusias daugiau pastangų ir jausmą, kai pagaliau jas įvykdėme.

 

Klysti yra visiškai natūralu. Daugybė garsių žmonių, pasiekusių ne vieną pasauliui reikšmingą pasiekimą, gyvenime klydo ne kartą ir ne du. Tomas Edisonas daugybę kartų bandęs sukurti elektros lemputę, dažnai sulaukdavo demotyvuojančių replikų iš aplinkinių, kad jam nepasiseks. Bet tai jį skatino tik dar labiau stengtis, o klaidos padėjo tobulėti ir galiausiai pasiekti galutinį rezultatą. Nesėkmės jo nesustabdė, jis išmoko prasmingą pamoką ir įgavo naudingos patirties:
„Aš nesusimoviau, aš radau 10 000 skirtingų būdų, kaip nesukurti elektros lemputės“

 

3) Palaikanti aplinka

Pats efektyviausias būdas pakeisti savo elgesį ir įpročius ilgam laikui yra manipuliavimas mus supančia aplinka. Pakeisk savo aplinką taip, kad ji palengvintų daryti tai, ką atlikti mes trokštame ir pasunkintų daryti tai, ko stengiamės nedaryti.

 

Kalbu ne tik apie baldų perstatymą kambaryje ir motyvacinių paveikslų pakabinimą. Pagrindinis dalykas jus palaikančioje aplinkoje yra jus palaikantys žmonės – įgykite jų daugiau.

 

Žmonių grupės, kurioms mes save priskiriame, dažnai leidžia pamatyti kokie žmonės esame iš tiesų. Siekiantiems gyventi sveikai bendraujant su tokiais pačiais kaip jie, bus daug lengviau siekti to tikslo.

 

4) Susitelkite į ilgalaikius tikslus

Labiau susitelkus į ilgalaikius tikslus, mes galime padidinti savo progresą ir tobulėjimą daug stipriau nei galvojant tik apie ta, ką turime padaryti dabar. Skirkite laiko sau, apmąstykite ko labiausiai trokštate gyvenime. Gal tai gražus ir sveikas kūnas? Gal tai jūsų trokštamas darbas? Atraskite ir siekite jų.

 

5) Padaryk tai malonumu

Būdų kaip tobulėti yra daugiau nei 1000, tačiau tiesa ta, kad žmonės natūraliai vengia tų būdų, kurie jiems per sudėtingi, sunkiai įgyvendinami ar prieštarauja jų darbo rutinai.

 

Įterpkite naujas veiklas ir dalykus į savo esamus įpročius ir paverskite juos maloniais. Reikia mokytis, tačiau mieliau leistumėte laisvalaikį su draugais? Tarkite sau, jog vieną dieną pasimokę, sekančią dieną galėsite praleisti kaip tik norite. Tokiu būdu mokymasis turės tikslą, taps žaismingesnis, o ir atlikus darbą jausitės daug maloniau ir būsite savimi pasitikintys, jog sugebėjote pasiekti to, ko troškote.

 

Žaisti ir mokytis nėra priešingybės. Atvirkščiai, žaidimas yra vienas natūraliausių būdų mokytis, nes būtent taip pasisavinama informacija mums yra prasmingiausia. Žaidimai sukuria naujas neuronų jungtis ir jas tikrina. Taip pat tai sukuria žemos rizikos formatą, kuris leidžia mums maloniau veikti, nevaržant ir neblaškant mūsų minčių apie galimas pasekmes.

Klausimas tau: Kokie didžiausi klausimai iškyla tau tobulėjant?

Kaip susikurti rytinį ritualą arba pasiruošimas iš dienos pasiimti viską kas įmanoma.

Dauguma sėkmingų žmonių keliasi anksti ryte, tačiau ką jie veikia nubudus? Vienas iš trumpesnių atsakymų - rytiniai ritualai, kurie paruošia juos visai dienai. Tad kaip pačiam susiformuoti tokius ritualus, kurie tau padėtų iš dienos pasiimti viską kas įmanoma?

Tam, kad ryte iš tikro atsibustum ir būtum pasiruošęs sėkmingai dienai svarbiausia yra žinoti kas tave "išties" pabudina, norint pažadinti savo kūną, protą ir galiausiai žinoti kas suteikia tavo kūnui energijos tam, kad viskas veiktų optimaliai. Štai keletas idėjų nuo kur pradėti norint susikurti savo rytinį ritualą.

Pabudimas - Kiekvienas atsikeliame, tačiau kiek iš mūsų palepina save duodami sau pusvalandį dar pasnūduriuoti, nepalikdami atsikelti iš letargo miego.Kaip manai ką tau reikėtų atlikti kiekvieną rytą tam, kad išties atsibustum? Dušas? Mankšta? Sveiki pusryčiai? Gal viskas kartu? Kas man padeda, tai žadintuvo padėjimas visai kitam kambario gale, tam, kad mieguista ranka ryte nesugalvotų spausti snoozo ir šiltas dušas iškart po to, kad atsigaučiau iš gilių nakties sapnų.

Fizinis ir protinis sustygavimas - Prieš kiekvieną koncertą, atlikėjai susiderina gitaras, jeigu ne, jie ne patys geriausi atlikėjai. Jeigu nori kiekvieną dieną pasiimti kiek įmanoma daugiau iš savo dienos atlik tai kas tave suderins mentališkai ir fiziškai, tai gali būti greita rytinė mankšta, meditacija, joga, skaitymas ar sudoku žaidimo partija, nevardinant daugelių kitų būdų. Stenkis atrasti veiklas kurios tau padeda pasiruošti kasdieniniame darbe, moksle ir kitose srityse, užtikrindamas budrumą ir aštrų protą kovojant su iššūkiais. 

Energija - Pusryčiai, bene svarbiausias rytinio ritualo aspektas. Kaip gali važiuoti toli kai automobilyje nėra kuro. Nespausk pamėgto snoozo mygtuko ir pasidaryk pusryčius, kurie nebūtų per sunkūs kūnui, tačiau aprūpintu kūną ir protą greita energija. Salotos, žuvis, vaisiai, įvairios kruopos puikus pasirinkimas greitai suteikti kūnui energijos, kad jaustumeisi žvalus, venk riebesnio maisto kuriam reikia daugiau laiko pasisavinti naudingas medžiagas. Ir nepamiršk vitaminų, kurie niekada nepamaišys. 

Bet kam visa tai? Turėti rytinį ritualą didžiausias privalumas yra toks, jog visa tai kartojant diena iš dienos jausiesi geriau ir su kiekviena diena, turėsi daugiau valios. Matydamas dienos iššūkius nesakysi - "Galbūt rytoj", o žinosi, kad nepraėjus valandai, nuo tada kai tu pabudai TU sugebėjai sau skirti laiko patobulėti fiziškai, protiškai, pasirūpinti pačiu savimi, tam kad priimtum tą iššūkį kuris yra dabar prieš tavo akis. 

Koks mano rytinis ritualas?

Keliuosi 6:00 ryto, po kurio seka šiltas dušas, po dušo seka 10 minučių meditacija, rytinė mankšta, užturbinti pusryčiai, apie pusvalandis su knyga ir galiausiai naujos kalbos žodžių pasikartojimas, kad pramankštintų galva. Visa tai užtrunka apie 1.5h, tačiau sukūrus savo ritualą, dieną sugebu kur kas dėmesingiau klausyti informacijos, atlikti darbus ir tiesiog jaustis puikiai kiekvieną rytą.

Galiausiai klausimas jums - koks jūsų rytinis ritualas?

Avantiūristo būdas kaip tapti nesustabdomu gyvenime.

Avantiūristo būdas kaip tapti nesustabdomu gyvenime.

Avantiūristo būdas kaip tapti nesustabdomu gyvenime.

Kaip tapti nesustabdomu, manau dažno žmogaus klausimas, na bent jau kiekvienas nori būti geriausiu ar bent jau gauti jų privilegijas. Šis metodas kurį pradėjau naudoti savo gyvenime turbūt naujausias geriausias dalykas ką atradau per pastaruosius metus, norint pasiekti savo tikslų. Ši strategija leidžia įtvirtinti įpročius, sunaikinti žalingus, tapti kur kas produktyvesniu – efektyvesniu, keistai tačiau procese ir sutaupyti ir gauti tokį atlygį kokį nori. Ir beje metodas visiškai nemokamas.

Principas: Investuok į mažą užrašų knygutę langeliais ir konkrečiai užsirašyk ką tu nori pasiekti (Pvz. Kiekvieną dieną skaityti valandą laiko), nusistatyk kiek tau prireiks dienų/valandų/darbų tai pasiekti ir nusibraižyk tiek langelių kiek reikia sąsiuvinyje. Galiausiai maloniausias ir svarbiausias metodo elementas – Nubrėžk kokius atlygius už savo veiklą gausi. Kiekvieną kartą atlikus tai ką tu nori ar reikia, užsižymėk varnelę ir būk vis arčiau savo prizo ir tikslo. Tai būtų trumpoji šio metodo versija.

Kadangi toks principas iš esmės atrodo ganėtinai paprastas galime šiek tiek daugiau skirti laiko paaiškinti kaip mūsų smegenai taps didžiausi šio metodo fanai. Vienas iš pirmų dalykų kuo šis metodas yra nenuginčijamai puikus yra tai, jog jis atlieka du dalykus labai, gerai. Tai yra tavo tobulėjimo sekimas apčiuopiant rezultatą(Varnelės) ir apdovanojimas(Tavo norimas daiktas). Viena nesėkmes priežasčių yra tai, jog žmogus per anksti pasiduoda nematydamas iš to naudos, na, o pasinaudojus užrašų knygutę ar exel'iu jus tokias priežastis sunaikinate iš karto(Rašytinas būdas yra kur kas efektyvesnis ,bent jau man) . Na, o apdovanojimas mums yra irgi bene svarbiausias dalykas, jei taip nebūtų, manau savanoriškai niekas nedirbtų darbų kurių nenori, štai kur dažnai įkrenta žmonės nemėgstantys savo darbo, tačiau vis dar dusindami savo sielą vardan piniginės naudos. Kuomet mes gauname prizus ir apdovanojimus už tam tikrus padarytus veiksmus, mes esame „suprogramuoti“ kur kas dažniau daryti tą veiksmą ateityje.

 Vienas iš smagiausių dalykų, ką asmeniškai  teko pajusti yra tai, jog tave motyvuoja tiesiog žvilgsnis į užrašų knygutę kuomet pradedi tingėti, nes tuo pačiu metu matai ir pradedi suprasti, jog jeigu šiandien tu  neįveiksi mažų užsibrėžtų tikslų, būsi viena diena atsilikęs nuo savo tikslo ir apdovanojimo.  Kuomet tų dienų ateina per daug iš eilės, tuomet mes pradedame stagnuoti. Suvokus visa tai, atsiranda motyvacija daryti tai, ką kitu atveju tiesiog numestum į šoną ir užmirštum..

 

 

Jeigu skaitai toliau galime išsiaiškinti keletą gilesnių šio metodo principų į kuriuos asmeniškai turėtum atsižvelgti. Tikslas, Laiko tarpai, atlygis, atlygio vertė, metodo sunkumo lygiai.

Na, o metodo struktūra atrodo: [Tiksliai įvardintas tikslas –  Laiko/Darbo intervalas  – Atlygiai išdėstyti per „Laiko/Darbo intervalą“].

Tikslas – Svarbiausiai sugalvoti tikslą, galbūt jau turi jį galvoje, tad čiupk ir užsirašyk, tačiau, ką aš noriu, kad padarytum yra tai, jog kuo tiksliau įvardintum reikiamą užduotį kurią tau reikia įvykdyti. Geras pvz. Atsikelti 6:00 ryto; Skaityti knygą vieną valandą. Blogas pvz. Išmokti kažką naujo kasdien. Nors iš pradžių tai atrodo neblogas dalykas, tačiau tai nėra pakankamai tikslu, o tikslams pasiekti turi tiksliai įvardinti savo tikslą.

Laiko/Darbų intervalai –  Šis metodo elementas irgi keičiasi pagal jūsų asmeninę nuovoką, kuo tiksliau įvardinus tikslą tuo lengviau bus jį pamatuoti kiek dienų jį teks daryti ar kiek darbų, veikalų sukurti ar išrasti. Su įpročiais palyginus viskas lengva(iš dalies..) tiesiog turėkite mintyje, jog sukurti ar atsikratyti jums prireiks apie 67d. Tad turėkite šį skaičių galvoje, net jeigu norite įgauti įproti ir kitokiu būdu.

Atlygis – Šis elementas yra viso šio metodo šerdis, be jo viskas iširtų ir viskas prieš tai rašytą būtų visiškai laiko gaišimas. Atlygis kurį sau nusistatai turėtų būti užrašytas aukščiau langelių kur dedi varnas, jog matytum kiek tau liko iki jo, tai yra puikus motyvatorius. Na, o pats atlygis tai labai priklauso tuo tavęs pačio. Kiek patariu, jog atlygis neturėtų būti susikertantis su tikslu Pvz. Tikslas – „Metu svorį“ – Atlygis – Tortas. Na, o atlygis gali būti tai ko jūs norite – saldainis, knyga, kino bilietas, naujas rūbas, naujas televizorius, mašina, namas, sau suteiktas riterio titulas, viskas ko širdis geidžia. 
Geriausiai būtų, jog atlygis padėtų vystytis jūsų norimui tikslui (Jeigu norite tapti geriausias tapytojas, neleiskit sau pirkti geriausių dažų pasaulyje, leiskite nusipirkti juos kuomet jūsų įgūdžiai bus tolygūs jų kokybei – taip visada jausite norą tobulėti ir gauti geresnius instrumentus jūsų tikslui pasiekti).

Taipogi svarbus aspektas yra tai, jog susigalvokite pakankamai daug atlygių sau per tikslo įveikimo laikotarpį. Jeigu tikslas mesti rūkyti neduokite sau atlygį tik pačiame gale –  tarkim 67d. atraskite būdų save apdovanoti ir 7d ir 14d. Ir 25d. ir 40d. ir 55d., pasitelkite tiek resursų kiek galite, kad pasiektumėte savo tikslą. Na jeigu tikslas ne toks didelis gal užteks ir vieno atlygio.

Atlygio vertės proporcija tikslui – Bet kiekvienas norime daug gigantiškų dalykų. Pradžioje visada įvertink ar tavo atlygis yra proporcingas tavo tikslui. Geras Pvz. Kiekvieną dieną skaityti po 1h – 10dienų laikotarpis – nusipirkti knygą. Blogas Pvz. Kiekvieną dieną skaityti po 5min -  7dienų laikotarpis – nusipirkti 3 knygas. Tai žinoma gal kam ir savaime aiškus dalykas, tačiau mes linkę norėti daugiau gauti negu dirbti.  Žinoma jeigu turite ypač sunkų įprotį kurį norite mesti, ar dalykus kurių ypač nenorite atlikti tada atlygis ne gali, bet turi būti kur kas geresnis, didesnis negu pagunda surūkyti cigaretę ar norą suvalgyti mielai atrodantį keksiuką.

Metodo sunkumo lygis – Vėl gi pasitelkite savo išmanymu apie save patį ir nusistatykite kaip jūs sieksite savo tikslų pasinaudodami šią metodiką ar jūs bausite save kuomet praleisite vieną dieną siekiant savo tikslo dėdami kryžius nuo tikslo galo neleidžiant jums gauti atlygio kurio jūs norite, ar šiek tiek liberaliau žiūrėsite į tikslus ir tiesiog neleisite užsidėti ant savo langelio varnos tą dieną.  Viskas priklauso nuo jūsų tikslo, jūsų pačio, valios, išteklių, tad stenkitės sukurti taisykles sau, kurios veiktų jums. Vienas iš efektyvesnių būdų tai neleisti nusipirkti tai, ką jūs naudojate ir labai mėgstate – naujo albumo ar kasdien naudojamų vitaminų kurie jums padeda jaustis geriau, turint mažai resursų galima žaisti, su apribojimais, tačiau atlygis kur kas geresnis būdas.

 

Šis metodas asmeniškai man pakeitė taip kaip aš elgiuosi su savo tikslais ir padarę mane visiškai nesustabdomu kas liečia mano tikslus ir svajones. Keltis 6:00 ryto vėl tapo maloniu dalykų ir norų grįžti atgal į lovą beveik nebeliko, nes jeigu to nepadarysiu mėnesį laiko žinau, jog neleisiu sau pradėti lankyti kovos menus. Kadangi turiu silpnybę nusipirkti daugiau knygų negu perskaitau, priverčiu save skaityti kasdien bent po valandą laiko, nes žinau, kad jeigu to nepadarysiu bent dvi savaites neleisiu sau nusipirkti naujos. Kol neišmoksiu 10 tapymo metodikų, neleisiu sau nusipirkti paprastų teptukų ir po 20 technikų – dažų. Galiausiai kiekvieną dieną atlikęs šias užduotis paklausi savęs ar tai tik viskas ką galiu šiandien padaryti ir pradedi galvoti ką galiu dar naujo išmokti ar padaryti savo gyvenime.

Užrašai įkvepia, kuomet norisi tingėti, nes pažiūrėjus į juos matai, jog jeigu šiandien tu neatliksi mažų darbų savo tikslui pasiekti, tavo tikslas atsiliks dar viena diena. Na, o pasaulis pilnas žmonių kurie nenuleidžia akių nuo savo tikslo, jie ir yra tie žmonės kurie gyvenime laimi. Linkiu ir tikiuosi, jog tu būsi vienas iš tų žmonių kuris nepames žvilgsnio į savo tikslą, linkiu tapti nesustabdomu niekieno, tapk geriausiu, sėkmes.

 

Kuo jūs pasinaudojate siekiant savo tikslų?

 

Kaip užtikrinti pokyčius 2015 metais?

Paskutiniają metų naktį mes dažnai susigalvojame įvairius pasižadėjimus sau kaip pakeisti mūsų gyvenimus ateinančiais metais. Nors idėja yra kilni ir laikas atrodo nebūtų geresnis daryti pokyčius, tačiau net nepraėjus kelioms savaitėms nuo tokių pasižadėjimų sau, beveik visus savo pasiryžimus apleidžiame. Tad kyla klausimas kaip reikėtų elgtis norint, jog įvyktų pokyčiai ateinančiais metais?

 

Nesistenk Pakeisti Visko - Kaip kurie pasinaudoja naujaisiais metais manydami, jog galės visiškai pasikeisti. Tai ir yra pagrindinė priežastis dėl kurios retas kuris padaro stabilius pokyčius savo gyvenime. Kuomet mes norime pakeisti visą savo gyvenimą, iš kart užsikraudami sporto salėmis, intensyvesniu darbu, nauju hobiu ir kitais dalykais, nenuostabu, jog po savaitės jaučiamės išsekę ir grįžtame į prieš tai įprastą gyvenimo režimą be jokių pokyčių. Tiesiog pradėk keistis mažais etapais, tam jog tavo pasikeitimas vyktų sklandžiai kitais metais.

 

Pradėk Nuo Mažų Dalykų - Jeigu tavo tikslas iškelti 100kg štangą, o vis dar esi tik viščiukas sporto salėje, tiesiog pradėk nuo štangos strypo iškėlimo, atrask mažus pasiekimus gyvenime, kuriuos galėtum įvaldyti tobulai, tam kad jie atneštų geresnius rezultatus, spartink savo sugebėjimus ir kelk kartelę sau.

 

66d. Išbandymas - Pagal naujausius tyrimus Londono universitete sveikatos psichologijos srityje buvo nustatyta, jog norint įgyti tvirtą naują įprotį reikia 66d kasdienio darbo., Susidaryk planą ir pradėk žymėti dienas kuomet būsi kiekvieną dieną ištikimas naujam tikslui pasiekti. Kaip tik šiame etape yra svarbu, jog tavo tikslas būtų ne toks grandiozinis, jog dėl jo norėsi nors vieną dieną apleisti savo tikslą. Juk geriau metus kurti po vieną puslapį negu bandyti parašyti knygą per savaitę. Nuo to tiek kokybė, tiek pasitenkinimas nauju tikslu bus tik didesnis.

 

Apdovanok Save - Norą keistis ir daryti pokyčius mes priimame sunkiai, tad, kad ir kokį matai įdirbį rastą naujame tiksle, stenkis save apdovanoti už teigiamus aspektus. Pvz. Kuomet padarysi norimus 5 dalykus 5 kartus iš eilės duok sau ką nors kas įprasmintų tavo pasikeitimą, vėliau po 10, 20, 25, 50 ir t.t. Atrask tinkamą prizą sau, kuris atitiktų tavo pastangas ir noriai siek jų. Tai gali būti bet kas, bilietas į filmą, knyga ar tiesiog sausainis. Sukurk naujam pokyčiui teigiamus apdovanojimus jeigu nori ir toliau siekti savo tikslų.

 

Tikiuos, jog tai padės jums kitais metais pasiekti tai ko jūs iš tikro norite, su Naujaisiais metais.

Motyvacija kiekvienam rytui.

Dažnai gyvenime būna epizodai, kuomet kiekvieną rytą keliesi panašiu laiku, rengiesi taip pat kaip ir vakar pavalgęs įprastų pusryčiu(jei spėji) susiruoši į tą patį darbą. Ta rutina karts nuo karto visus aplanko.Tačiau iš jos išsikapanoti tereikia motyvacijos ir šiek tiek komforto zonos peržengimo. Vienas iš efektyviausių būdų įsikvėpti motyvacijos - paklausti savęs klausimų, kurie išblaško tave iš rutinos ir motyvuoja daryti tai kas tave veža.

Už ką esu dėkingas? – Jau kurį laiką žiūriu sėkmingų žmonių įpročius. Klausimus kuriuos jie sau užduoda yra tiesiogiai ieško už ką yra dėkingi. Realiai kiekvienas turime kam būti dėkingi, keisčiausia tai, jog dėkodami už įvairius dalykus kaip pusryčius, santykius, šeimą ir visą kitą kam esi dėkingas, jautiesi kur kas laimingesnis savo gyvenimu. Pradėkite savo rytą praktikuodami dėkingumą bent kelias akimirkas.

Ką turiu nuveikti šiandien? – Kiekvieno galvoje idėjos ką reikia nuveikti šiandien. Tai gali būti pirkiniai, darbas ir kiti dalykai, tačiau klausk savęs ką tikrai turi nuveikti, tai ką tu atidėlioji pastoviai. Susidorodami su ilgai vilkintomis problemomis, būsime laisvesni, galėsime greičiau atlikti tai ką iš tikro norime.

Ar man patinka ką aš darau? – Steve Jobs savo garsioje Stanfordo kalboje tarė: - Kiekvieną rytą pažvelgęs į veidrodį aš paklausdavau savęs ar tai ką darau man patinka? Kuomet atsakymas per ilgai būdavo ne, aš žinojau, jog buvo laikas keistis. 
Kartais darydami dalykus per ilgai nepastebime, kol jie tampa tiesiog paprasčiausiu įpročiu. Tai gali būti darbas, žalingas įprotis, bet kas kas griežia nervus. Klausk savęs ir ieškok geresnio atsakymo, jei pastarasis nepatinka. Gyvenimas per trumpas daryti tai kas tau nepatinka.

Ką šiandien daryčiau, jeigu būčiau nesustabdomas? – Viena iš didžiausių baimių yra daryti kažką naujo ir peržengti save. Tik peržengdami komforto zoną mes sugebame tobulėti. Šis klausimas sau yra motyvacinis, visualinis ir norus išpildantis. Sportininkai tiki savo pergalėmis ir įsivaizduoja, jog gaus auksą dar prieš pačias varžybas. Visa tai duoda pasitikėjimo ir motyvacijos pasiekti savo tikslų.

Kaip šiandien patobulėsiu? – Nereikia per viena dieną pastatyti piramidės, tačiau matyti procesą yra ypatingai svarbu norint išlaikyti puikią motyvaciją statant kelias plytas kasdien vardan tikslo kurio nori pasiekti. 

Pradėk savo dieną klausdamas savęs ir ilgainiui sužinosi atsakymus, turėdamas pakankamai energijos ir motyvacijos nuveikti savo svarbius darbus. Praktikuok dėkingumą, džiaukis kas tave supa ir ką turi. Galiausiai kas kart klausdami savęs, mūsų smegenys pradeda ieškoti galimybių kaip surasti sprendimą arba tiesiog pastebėti situacijas kurios gali padėti nuveikti tavo svarbiausius tikslus, norus ir pasiekimus. Sėkmes!

 

Įpročiai

Mūsų gyvenimas yra sudarytas iš įpročių. Kiekvienas turi skirtingus įpročius ir kaip kuriuos galime aiškiai matyti iš žmogaus fizionomijos ar charakterio. Kiekvienas pamatęs “raumenų kalną” retai pagalvoja, jog viso to pasiekė kilnodamas šachmatus. Tuo pačiu niekas nedrįsta pagalvoti, jog gerų rezultatų galima labai lengvai pasiekti tiesiog per naktį. Žmogaus atspindys parodo kokius įpročius mes turime ir kas mums svarbiausia, o kiekvienas norime ir turime tikslų, kuriems reikalingi valios ir laiko reikalaujantys įpročiai. Tad kaip pradėti naują įprotį ir jį išsaugoti nespėjus jo mesti?

Pradėti iš lėto – Daug kas nori nubėgti maratoną, uždirbti milijoną, išmokti naujo dalyko ar užsiauginti masės, tačiau tokios ambicijos ir motyvacijos pliūpsnis dažnai greitai nukrenta žemyn. Dvi pagrindinės priežastys 1) Per daug norėjai atsikąsti vienu metu 2) Per greitai išsekai. 
Kiekvieną kartą užsidegus apsaugokite savo ugnį(motyvacija), neleiskit jai tapti nekontroliuojama, nes per daug apsikraudami galite lengvai prarasti savo motyvaciją.

Gauti atlygį – Kad neišsektum taip greitai turi matyti atlygį, greitai. Tačiau norėdamas tapti (įterpkite kuo norit būti), kas jeigu ilgai nematysiu rezultatų ? Bandykite stebėti save, mažus pokyčius. Pasiekimai gali būti ir labai maži, smegenys vertins kaip pasiekimą. Jeigu ir taip nematote, tada sutarkite su jums artimu žmogumi, kad už kiekvieną atliktą darbą gautumėt kažką, net jeigu ir pats davėt tą daiktą, pinigą draugui. Jeigu ir tai nepavyks, tada sutarkite, jog draugas galės pasilikti jūsų įteiktą objektą.

Nepraleisti dvi dienas iš eilės naujo sukurto įpročio – Sakoma, kad naujam įpročiui įgyti reikia 28d. Aš manau, jog apsidrausti galima net ir ilgesniu laiku, visi mes skirtingi. Tačiau net ir susimovus vieną dieną ir neatlikus kažko, nepradėkite iš naujo ar stenkitės kažkaip atpirkti jas. Tiesiog toliau tęskite. Svarbu, jog tai nepasikartotų ilgesnį laiką. Tarkime jeigu jūs nepraleidote 11 treniruočių ir dieną buvote pervargęs ir nenuėjote į treniruotę nesigraužkite, gyvenimas ir mes nenuspėjami. Panašiai nutikus galvok, jog sportuoji jau beveik mėn. Tačiau negalvok, jog ryt atpirksi prarastą treniruotę. Net padarius ją, vėliau bus sunkiau tęsti normalų režimą ir vėl nenueisi į kitą užsiėmimą, galiausiai ilgai vystytas įprotis gausis šnipštu.

Siekti mažesnių, pasiekiamų tikslų – Ne, aš nesakau, jog tau reikia vietoje maratono ruoštis kilometrui bėgti ir dėl to, jog tu to nesugebėsi, tiesiog kaip žaidime – boso neįveiksi nepasikėlęs "levelio", milijono neuždirbsi neuždirbęs lito. Įpročiai kur kas labiau įsisavina, jeigu juos lengvą atlikti. Pradėk lengvai, įgijęs naują įprotį galėsi toliau siekti sunkiau įgyvendinamų tikslų.

Tad, neskubėkite, neleiskite savęs išsekinti per pirmas dienas savo norimo tikslo. Džiaukitės ir gaukite savo apdovanojimus ir mini medalius, neužmigdami ant laurų daugiau nei vieną kartą įpročio formavimo procese. Galiausiai padėkite sau formuodami įpročius kurie jums padės įgyvendinti tikslus ir rimtesnius įpročius. 

Kokį įprotį norite įgyti?